Iza Łęcka Iza Łęcka 13.08.2020 07:38
Xbox Series X Phil Spencera
1918V

Xbox Series X otrzyma „kilka naprawdę wspaniałych gier” na premierę. Produkcje będą dostępne w Xbox Game Pass

Microsoft doskonale zdaje sobie sprawę, że znajduje się w niekomfortowej sytuacji. Halo Infinite miało sprzedawać konsolę i zachęcać do nowej generacji, tymczasem zadebiutuje w przyszłym roku. Phil Spencer ma jednak plan – zamierza zapewnić kilka dużych gier w ramach abonamentu Xbox Game Pass, które będą dostępne od dnia premiery konsoli.

Opóźnienie premiery Halo Infinite było zaskoczeniem dla wielu graczy, gdyż raptem kilka tygodni temu otrzymaliśmy dużą prezentację gry, podczas której nie wspomniano o problemach. Mogliśmy sądzić, że deweloperzy wyszli obronną ręką z pandemicznych niedogodności, choć jak się w ostateczności okazało – debiut produkcji został przełożony.

Microsoft musi zaproponować graczom coś odmiennego i wiele na to wskazuje, że Phil Spencer sięgnął głęboko do kieszeni, wykupując kilka dużych produkcji. Podczas rozmowy w programie Animal Talking, szef marki Xbox zapowiedział duże produkcje na premierę Xboksa Series X i tytuły trafią do Xbox Game Pass:

„Nasza inwestycja w Game Pass i portfolio jest nadal mocna. Mamy jeszcze kilka... naprawdę wspaniałych, mocnych ogłoszeń, które nadchodzą do Game Pass.”

Microsoft planuje zaoferować mocne zestawienie gier z Xbox Game Pass, które zostaną udostępnione wraz z premierą Xboksa Series X. To właśnie gry w ramach abonamentu mają skutecznie zachęcić do next-genowej konsoli.

„Szczerze mówiąc, to, co zobaczycie od nas podczas premiery konsoli, nie zmieni się zbytnio, ponieważ usłyszycie wiele o sprzęcie i Game Passie, a także o tym, jak uważamy, że te dwie rzeczy razem są naprawdę świetną propozycją dla graczy, którzy wejdą w następną generację.”

W tym tygodniu Microsoft wskazał pierwsze duże pozycje, które w następnych tygodniach zawitają w Xbox Game Pass.

Źródło: https://stevivor.com/news/halo-infinite-delay-xbox-series-x-launch/

Tagi: microsoft phil spencer xbox xbox game pass xbox series x