Wojciech Gruszczyk Wojciech Gruszczyk 12.08.2020 16:53
Cyberpunk 2077 Wiedźmin 3 Dziki Gon
1177V

Cyberpunk 2077 ma zapewnić znacznie głębsze doświadczenie RPG od Wiedźmina 3 Dziki Gon

CD Projekt RED zebrał sporo pozytywnych opinii po ostatnim Night City Wire, ponieważ przedstawione materiały pokazały rozbudowę gry. Twórcy są jednak przekonani, że gracze zapominają o najważniejszym – Cyberpunk 2077 to pełnoprawne RPG i pod tym względem ma zapewnić lepsze doświadczenie od Wiedźmina 3: Dziki Gon.

Na drugim Night City Wire nie otrzymaliśmy wielu zaskakujących informacji o Cyberpunku 2077, ale CD Projekt RED pokazał ścieżki życiowe bohatera oraz zaprezentował jego rozbudowany arsenał. Szczególnie pozytywne informacje zebrał zwiastun pokazujący różne scenariusze związane z historią V, ponieważ trailer potwierdził, że gra nie będzie zwykłym shooterem w ładnym, futurystycznym świecie.

Właśnie w tej sprawie wypowiedział się Miles Tost, który miał okazję rozwijać lokacje w Wiedźminie 3: Dziki Gon, a teraz pracuje nad tym samym elementem w Cyberpunku. Zdaniem przedstawiciela CD Projektu RED – gracze zapominają, że „Cyberpunk 2077 to przede wszystkim RPG”.

Twórcy pokazują różne materiały z gry, ale wciąż panuje opinia, według której CD Projekt RED zapewni pierwszoosobowy shooter. Sytuacja jest jednak zupełnie inna:

„Sądzę, że niektórzy ludzie patrzą na tę grę i myślą: "O rany, akcja z pierwszoosobowej kamery i ma broń! To shooter!” i to jest bardzo powierzchowna ocena. Myślę, że na wiele sposobów, jest to dużo, dużo głębsze doświadczenie RPG względem Wiedźmina 3”

W Cyberpunku 2077 będziemy także znacznie częściej wpadać na zamknięte drzwi – samych elementów stworzono około 2500 i jest to znacznie większa liczba względem przygody Geralta, ale nie jest to raczej zaskoczenie biorąc pod uwagę umiejscowienie wydarzeń obu gier.

Źródło: https://wccftech.com/cyberpunk-2077-is-a-much-deeper-roleplaying-experience-than-the-witcher-3-says-dev/

Tagi: CD Projekt CD Projekt RED Cyberpunk 2077