Wojciech Gruszczyk Wojciech Gruszczyk 12.08.2020 14:32
xbox series x z boku i kontroler
1779V

Xbox Series X potrzebuje czasu? Microsoft miał przełożyć sierpniową prezentację konsoli

Microsoft nigdy nie potwierdził sierpniowego pokazu Xboksa Series X, ale od tygodni pojawiały się informacje, według których za 2-3 tygodnie otrzymamy wszystkie szczegóły nowej generacji od Amerykanów. Sytuacja jest jednak dynamiczna i korporacja z Redmond miała zmienić plany.

To nie jest najszczęśliwszy tydzień dla Microsoftu. Firma od poniedziałku mierzy się z przeciekami białego kontrolera, który potwierdził nadejście Xboksa Series S, a na domiar złego korporacja została zmuszona do opóźnienia premiery Halo Infinite. Możemy podejrzewać, że jest to jeden z trudniejszych momentów podczas tegorocznej kampanii Amerykanów, której zadaniem jest przygotować graczy na nową generację.

Jeff Grubb z serwisu Venture Beat potwierdził, że Microsoft ma w następnych tygodniach pokazać Xboksa Series S, ale najwidoczniej ostatnie wydarzenia wpłynęły na decyzję Amerykanów. Shinobi602, który wielokrotnie potwierdzał dojścia do pracowników z Redmond, uważa, że Microsoft przełożył pokaz. Na początku informator wspomniał o opóźnieniu planów, a później podał wprost, że wydarzenie ma odbyć się dopiero we wrześniu.

Jeśli informacja zostanie potwierdzona, to będziemy świadkami bardzo nietypowej sytuacji – dopiero we wrześniu poznamy datę premiery oraz cenę Xboksa Series X? Warto przypomnieć, że Sony ma podać informacje dopiero po pokazie Microsoftu.

Wiele na to wskazuje, że oba next-geny zadebiutują w listopadzie (lub PS5 pod koniec października), a my dopiero we wrześniu poznamy ostateczne konkrety urządzeń i złożymy oficjalne zamówienia przedpremierowe?

Źródło: https://gamingbolt.com/xbox-series-x-info-delayed-to-next-month-rumour

Tagi: microsoft xbox xbox series s xbox series x