Wojciech Gruszczyk Wojciech Gruszczyk 10.08.2020 20:11
PlayStation 5 Sony logo i konsola wyczekiwanie na ruch Microsoftu
3493V

PS5 - cena i data premiery dopiero po pokazie Xboksa Series X. Sony ma czekać na ruch Microsoftu

Sony wciąż nie potwierdziło ostatecznych szczegółów PS5, ale podobno na kolejny pokaz przyjdzie nam zaczekać nawet kilka tygodni. Jeden z informatorów jest przekonany, że Sony nie zamierza się śpieszyć i szefowie korporacji czekają na ruch Microsoftu.

W zeszłym tygodniu byliśmy świadkami kolejnego State of Play, ale podczas wydarzenia poznaliśmy szereg gier zmierzających wciąż na PS4. Sony nadal nie podało daty premiery, ceny oraz kolejnych szczegółów dotyczących funkcji konsoli.

Na nowy pokaz PlayStation 5 musimy zaczekać, a według Tiduxa – prezentacja nie odbędzie się w najbliższych dniach. Zdaniem znanego informatora, Sony czeka na Microsoft i chce przedstawić informacje o PS5 dopiero pod koniec sierpnia lub na początku września.

Na tym wydarzeniu podobno otrzymamy szereg konkretów: teardown PS5, Wsteczna Kompatybilność, kolejne gry na wyłączność, data premiery oraz cena i choć pokaz miał odbyć się na początku sierpnia... Musimy uzbroić się w cierpliwość.

Warto tutaj na pewno wspomnieć o dzisiejszych przeciekach Microsoftu. Jak wiadomo firma ma szykować się do pokazu Xboksa Series S, ale nowa prezentacja odbędzie się podobno dopiero za 2-3 tygodnie. Jeśli ta wiadomość zostanie, to Sony może opowiedzieć nam o PS5 dopiero w pierwszej połowie września.

Źródło: Twitter: Tidux

Tagi: playstation 5 ps5 sony