BioShock 4 może zaprowadzić graczy do nowego świata. Pierwsze informacje o grze w ogłoszeniach o prace

Plotka
1169V
BioShock 4 może zaprowadzić graczy do nowego świata. Pierwsze informacje o grze w ogłoszeniach o prace
Wojciech Gruszczyk | 11.08.2020, 15:45

Take-Two potwierdziło rozwijanie nowej części seri BioShock, ale aktualnie nie możemy liczyć na konkretne informacje od wydawcy. Studio jednak poszukuje nowych deweloperów i wśród ogłoszeń o prace pojawiło się kilka ciekawych informacji.

Od wielu lat czekamy na nową część serii BioShock, ale możemy mieć pewność, że nowa gra powstaje. Tytuł został zapowiedziany w ubiegłym roku, jednak nie możemy podobno liczyć na szybką premierę.

2K Games założyło Cloud Chamber, które będzie zajmować się wyłącznie tym IP i właśnie ten deweloper poszukuje nowych rąk do pracy. Według przedstawionych informacji – tytuł zmierza już na nową generację, co oczywiście nie jest specjalnie zaskakujące, ale warto wiedzieć, że tytuł powstaje na Unreal Engine 4. Jest to ważny detal, ponieważ twórcy nie próbują sił w zaproponowaniu swojego silnika, a sięgają po znaną i cenioną technologię.

Wśród szczegółów pojawia się również ważna wiadomość – deweloperzy otrzymają szansę tchnąć „życie w nowy i fantastyczny świat”. Te słowa sugerują, że nowy BioShock może odświeżyć serię wrzucając graczy na zupełnie nowe tereny.

Warto jednak wiedzieć, że w najbliższym czasie nie możemy liczyć na duże konkrety dotyczące nowego BioShocka. Cloud Chamber ma w spokoju rozwijać IP, by tym razem gra nie została zresetowana – według plotek właśnie trwają prace nad drugim podejściem do tej pozycji.

Źródło: https://gamingbolt.com/bioshock-4-job-listings-confirm-ps5-xbox-series-x-development-points-to-new-fantastical-setting

Komentarze (43)

SORTUJ OD: Najnowszych / Najstarszych / Popularnych

cropper