Iza Łęcka Iza Łęcka 10.08.2020 11:10
Cyberpunk 2077 kobieta z Night City
5107V

Cyberpunk 2077 bez chińskiej streamerki. Hejt powodem rezygnacji z udziału w grze

W Cyberpunku 2077 miała pojawić się jedna z najbardziej znanych, chińskich streamerek. Pomimo nagrania już stosownych kwestii dialogowych do gry, influencerka zdecydowała się zrezygnować. Ogromny wpływ na zmianę decyzji miała reakcja internautów.

W Cyberpunk 2077 zobaczymy nie tylko Keanu Reevesa. CD Projekt RED angażuje do pracy nad grą znane osobistości z branży rozrywkowej (w tym streamerów), by zapewnić oryginalną obsadę. Dzięki wspomnianemu podejściu możliwe stanie się stworzenie unikalnych i rozpoznawalnych NPC-ów, ale odpowiednie rozreklamowanie tytułu.

Na liście zaproszonych gości była jedna z najbardziej znanych, chińskich streamerek (渗透之C), która pomimo potwierdzenia udziału w grze, musiała zmienić plany. Influencerka pojawiła się w CD Projekt UK, gdzie miała okazję nagrać kwestie dla swojej postaci. Pomimo szansy zawitania w jeden z najciekawszych produkcji generacji, zdecydowała się ona zrezygnować:

"Niestety, po ogłoszeniu tych informacji otrzymałam wiele krytycznych wiadomości od społeczności internautów, dlatego zrezygnowałam z tej roli i poprosiłam CDPR o usunięcie mojego głosu z gry. Mam nadzieję, że ten incydent nie osłabi oczekiwań graczy odnośnie produkcji."

W przeszłości streamerka była krytykowana między innymi za wszczynanie konfliktów ze swoimi przyjaciółmi czy innymi użytkownikami, swoją orientację oraz promowanie The Last of Us 2. Obecnie podjęła decyzję o rezygnacji z wystąpienia w grze, by nie wpłynąć na sprzedaż Cyberpunka 2077.

Pamiętajcie, że jeszcze dzisiaj (18:00) odbędzie się następny Night City Wire, a na portalu prezentowaliśmy już nowe pluszaki z Cyberpunka 2077.

Źródło: https://www.vg247.com/2020/08/09/cyberpunk-2077-chinese-voice-actor/

Tagi: CD Projekt CD Projekt RED Cyberpunk 2077