Kajetan Węsierski Kajetan Węsierski 09.08.2020 14:30
Epic Game notowanie na giełdzie
1246V

Epic Games imponuje wynikiem. Wartość rynkowa spółki przekroczyła 17 miliardów dolarów

Czego by nie mówić o Epic Games - firma doskonale wie, jak sobie radzić. Błyskawicznie dotarła do bardzo wysokich notowań na giełdach, a liczby mogą robić wrażenie.

Epic Games radzi sobie doskonale. Najpierw weszli do branży gier razem z drzwiami, wypuszczając swój Fortnite, który do dziś stanowi swoisty fenomen (i jest stale aktualizowany), a niedługo po tym, idąc przetartymi przez Valve szlakami, założyli swój Epic Games Store, w którym zachęcają nowych klientów darmowymi grami - najnowsza oferta jest całkiem ciekawa i bez wątpienia warto dodać gry do konta

Teraz okazuje się, że działania te przynoszą niezwykle wymierne efekty. Jak donosi portal GamesIndustry, wartość giełdowa Epic Games wynosi obecnie aż 17.3 miliarda dolarów. Fenomenalny jest w tym wszystkim rozwój spółki - zaledwie dwa lata temu wartość ta oscylowała w granicy "zaledwie" 8 miliardów. Oznacza to mniej więcej tyle, że w przeciągu ostatnich 24 miesięcy udało się ją podwoić! 

To może robić wrażenie i bez wątpienia największym elementem układanki był świetny rozwój Fortnite, a prócz sklepu nie można także zapomnieć o silniku Unreal Engine, z którego zasobów korzysta całkiem sporo studiów deweloperskich przy swoich grach. Co najlepsze, na ten moment nic nie pozwala sądzić, że sytuacja może ulec zmianie. Najprawdopodobniej już za kilka miesięcy może zostać przekroczona bariera 20 milionów. 

Źródło: https://gamingbolt.com/epic-games-is-now-valued-at-17-3-billion-dollars

Tagi: epic games Fortnite giełda notowania wartość