Wojciech Gruszczyk Wojciech Gruszczyk 06.08.2020 20:42
PSX Extreme - „Kupował automaty, a mógł szmaty”
563V

PSX Extreme - „Kupował automaty, a mógł szmaty” - pachnąca PRL-em historia początków gamingu w Polsce

W Polsce powstaje teraz wiele fantastycznych gier, a twórcy z całego świata czerpią garściami z produkcji tworzonych w naszym kraju. Jak to jednak wszystko się zaczęło? Redakcja PSX Extreme przygląda się początkom polskiego gamingu.

Wiedźmin 3: Dziki Gon podbił rankingi sprzedaży, Dying Light osiągnął wyjątkowe wyniki, ale to tylko część sukcesów Polaków na arenie gier. Już teraz na rynku zadebiutowało wiele kapitalnych produkcji, którymi ekscytują się gracze z całego świata, kolejne gry nadciąga, ale jak to wszystko się zaczęło?

W najnowszym numerze PSX Extreme znajdziecie interesujący tekst, w którym Łukasz Dziatkiewicz za sprawą historii Stanisława Pereka przedstawia historię wprowadzenia do polski pierwszych automatów:

„Stanisław Perek z Krakowa w latach 80. importował do Polski automaty, a w następnej dekadzie prowadził w ścisłym centrum rodzinnego miasta sławny salon gier. Oto jego historia”

Jak zaczęła się historia urządzeń, którymi ekscytowali się młodzi gracze w salonach gier? W najnowszym magazynie znajdziecie opowieść pełną szczegółów, ciekawostek i prawdziwego mięsa dla fanów elektronicznej rozgrywki.

To oczywiście tylko jeden z tekstów z najnowszego PSX-a, którymi warto się zainteresować. Roger jak zawsze zebrał całą redakcję, by przygotować mnóstwo ciekawej publicystyki – pełny spis tekstów znajdziecie w tym miejscu. Numer jak zawsze możecie zamówić na stronie wydawcy.

Tagi: automaty Psx extreme