Wojciech Gruszczyk Wojciech Gruszczyk 06.08.2020 18:32
Street Fighter 6
825V

Street Fighter 6 z problemami. Gra potrzebuje dodatkowego roku na rozwój

Capcom wczoraj przedstawił szczegóły kolejnego roku wsparcia Street Fighter 5, ale według najnowszych informacji – Japończycy planowali w 2020 roku zapowiedzieć kontynuację. Tytuł miał trafić na rynek w następnych miesiącach, ale słabe opinie o grze sprawiły, że szefowie studia zmienili plany. Zdegradowany został nawet Yoshinori Ono.

Od miesięcy pojawiają się plotki dotyczące nowego Street Fightera i Capcom faktycznie chciał przedstawić grę w 2020 roku. Zamiast tego usłyszeliśmy wczoraj o kolejnej zawartości do Street Fighter 5 – bijatyka będzie rozwijana przez kolejne 12 miesięcy.

O problemach gry wypowiedział się AestheticGamer, który posiada świetne dojścia do pracowników Capcomu (to on zdradza wszystkie szczegóły kolejnych części Resident Evil) i jak sam podkreślił: choć nie jest fanem bijatyk, to postanowił wytłumaczyć wczorajszą prezentację.

Zdaniem informatora: Street Fighter 6 powinien zadebiutować w 2021 roku, ale wewnętrzne testy wypadły źle. Twórcy przygotowali nowe mechaniki związane z między innymi walką zespołową, które nie zostały dobrze przyjęte i zdecydowano się na mocne kroki. Yoshinori Ono, który pełnił rolę reżysera został zdegradowany, a na jego miejsce pojawiła się nowa osoba – deweloper ma rok na naprawę gry.

AestheticGamer podkreślił, że nie wie, kto teraz opiekuje się projektem, ale osoba jest podobno znana w środowisku bijatyk.

Źródło: https://wccftech.com/street-fighter-6-wont-release-2021-delay/

Tagi: Capcom street fighter street fighter 5 Street Fighter 6