Wojciech Gruszczyk Wojciech Gruszczyk 05.08.2020 20:08
Street Fighter V Dan
597V

Street Fighter 5 nie powiedział ostatniego słowa. Capcom zapowiada nowych wojowników

Street Fighter 5 zadebiutował na rynku w 2016 roku, ale Capcom nie przestaje rozwijać gry. Na właśnie zakończonym Street Fighter V Summer Update 2020 potwierdzono przygotowanie kolejnych wojowników. Japończycy chcą rozwijać grę przez kolejny rok.

Street Fighter V trafił na rynek w 2016 roku, jednak produkcja zmierzyła się z mocną krytyką, ponieważ deweloperzy nie zadbali o odpowiednio dużą zawartość na start. Studio od tego czasu systematycznie rozwija grę i zaoferowało fanom wielu nowych wojowników oraz kolejne tryby.

Capcom najwidoczniej w następnych miesiącach nie zapowie Street Fighter 6, ponieważ deweloperzy chcą rozwijać grę przez kolejne miesiące. Na Street Fighter V Summer Update 2020 zapowiedziano czterech nowych wojowników – piąty zostanie ujawniony w przyszłości.

Pod koniec 2020 roku do gry trafi Dan (Street Fighter Alpha), wiosną przyszłego pobierzemy Rose (Street Fighter Alpha), latem do zestawu dołącza Oro (Street Fighter III) oraz Akira Kazama (Rival Schools), a jesienią zostanie udostępniona wciąż tajemnicza postać. Tytuł w międzyczasie otrzyma nowe lokacje, kolejne stroje dla bohaterów, nową mechanikę walki, a deweloperzy nie zapomną także o balansie.

Podczas krótkiego wydarzenia otrzymaliśmy wgląd w postacie, ale Capcom podkreśla, że prace nad wojownikami nie zostały zakończone, więc wciąż nie mogliśmy spojrzeć na ostateczne ruchy nowych fighterów.

Jeszcze w ubiegłym roku gracze mocno wierzyli w nadejście Street Fighter 6 na PS5, ale jak widać – Capcom przynajmniej kolejny rok chce skupiać się głównie nad rozwojem SFV. Japończycy jednocześnie nie wykluczają wrzucenia nowych odsłon na Nintendo Switcha.

Street Fighter V nowi wojownicy 2020-2021

Źródło: https://www.gameinformer.com/dlc/2020/08/05/next-wave-of-street-fighter-v-dlc-characters-announced

Tagi: Capcom Street Fighter V