Wojciech Gruszczyk Wojciech Gruszczyk 17.12.2019 19:24
Street Fighter 6
933V

Street Fighter 6 zmierza na PS5? Gracze wierzą i celują z datą premiery

Capcom wciąż nie potwierdził prac nad Street Fighter 6, ale możemy przypuszczać, że Yoshinori Ono przygotowuje się na wielki pokaz, podczas którego przedstawi światu nową część uznanej bijatyki. Gracze są przekonani, że tytuł zmierza już na PS5 i zadebiutuje w 2021 roku.

Street Fighter V trafił na rynek w 2016 roku i produkcja od premiery nie zachwycała fanów gatunku Yoshinori Ono obiecał, że zadba o bijatykę, która następnie systematycznie otrzymywała nową zawartość – zespół po czterech latach aktywnie pracuje nad rozwojem gry. W lutym 2020 roku zadebiutuje Street Fighter V: Champion Edition i w tym wypadku klienci otrzymają dostęp do wszystkich wojowników, lokacji oraz strojów.

Capcom powinien już rozwijać nową część, a zdaniem społeczności – premiera odbędzie się w 2021 roku. Skąd ta pewność? Sytuacja jest bardzo interesująca: deweloperzy potwierdzili, że w 2021 roku odbędzie się kolejny Capcom ProTour (seria turniejów z wielkim finałem), ale zwycięzca mistrzostw z 2020 roku nie otrzyma automatycznej kwalifikacji do kolejnych zawodów.

W wielkim skrócie – Capcom zawsze nagradzał zwycięzców auto-awansem na następne finały, co w sumie pojawia się w wielu wydarzeniach sportowych... Jedynie w 2016 roku nie byliśmy świadkami takiej sytuacji, ponieważ deweloperzy szykowali się już na premierę Street Fighter 5.

Nie jest to oczywiście w żaden sposób potwierdzona wiadomość, jednak możemy mieć pewność, że Capcom przymierza się już do nowej generacji. Firma przez całe życie PS4 wspierała Street Fighter 5, więc zaoferowanie nowej części na next-genie wydaje się naturalne.

Poczytajcie także o Street Fighter 5:

Źródło: Twitter

Tagi: Capcom street fighter Street Fighter 6