Kajetan Węsierski Kajetan Węsierski 25.04.2020 11:30
Street Fighter na Nintendo Switch
581V

Street Fighter. Capcom nie wyklucza kolejnych gier z serii na Nintendo Switch

Twórcy niezwykle popularnej marki Street Fighter bardzo cenią sobie możliwości, które daje hybrydowa konsola od Nintendo i nie wykluczają kolejnych premier właśnie na niej. 

Marka Street Fighter to bez wątpienia jedna z najgłośniejszych serii bijatyk w branży gier wideo. Rozpoznawalnością nie ustępuje nawet takim przedstawicielom gatunku jak Mortal Kombat czy Tekken. I choć najlepsze lata ma już za sobą, to bez wątpienia twórcy nie powiedzieli jeszcze ostatniego słowa. 

W ostatnim wywiadzie dla USgamer producent serii, Yoshinori Ono, zdradził, że Capcom rozważa kolejne premiery gier z serii na Nintendo Switch. Pozwala to dotrzeć do nowych odbiorców, a dwa ostatnie tytuły, Ultra Street Fighter II: The Final Challengers oraz Street Fighter 30th Anniversary Collection okazały się ogromnym sukcesem finansowym:

Odkąd pojawił się Switch, wydaliśmy na tę platformę Ultra Street Fighter II i Street Fighter 30th Anniversary Collection. Z biznesowego punktu widzenia obie były sukcesami. Mamy świadomość, że jest wiele konkurencyjnych tytułów, w tym Smash Bros., które świetnie radzą sobie na Switchu.

Pracownik Capcom przyznał także, że Street Fighter V wciąż wyszedł tylko na dwie platformy, więc gdy tylko pojawi się dobra okazja, może trafić na kolejną:

Gdy pojawi się okazja, która będzie miała dla nas sens, rozważymy ją. Jeśli chodzi o Street Fighter 5, obecnie jest dostępny wyłącznie na PS4 i PC. Jednak postrzegamy Switch jako ważną platformę dla wszystkich rodzajów gier.

Jak zapatrujecie się na tego typu zapewnienia? Liczycie na kolejne premiery serii, na konsolę od Nintendo? Dajcie znać w komentarzach

Źródło: https://nintendoeverything.com/capcom-on-the-possibility-of-more-street-fighter-titles-for-switch-views-system-as-important-platform-for-all-types-of-games/

Tagi: Capcom Street Fighter 30th Anniversary Collection