Bartosz Dawidowski Bartosz Dawidowski 05.08.2020 12:38
Arms anime
855V

Arms Corporation bankrutem. Koniec autorów Ikki Tousen i Queen’s Blade

Smutne wieści dla fanów anime. Okazuje się, że znane studio Arms Corporation, odpowiedzialne za takie produkcje jak film Kite, seriale Ikki Tousen czy Queen's Blade, ogłosiło bankructwo.

To już koniec studia Arms Corporation, które działało od listopada 1996 roku i stworzyło wiele znanych, animowanych produkcji (m.in. Queen's Blade, Ikki Tousen, Kite, I"s Pure, Valkyrie Drive: Mermaid). Jedna z głównych marek studia, czyli Ikki Tousen, doczekała się nawet growych adaptacji, na PS2 i PSP (wyłącznie na rynku japońskim). Studio zaczynało swoją karierę od produkcji animowanej pornografii (hentai).

Studio Arms oficjalnie zakończyło działalność 4 sierpnia 2020 r. Firma miała już od dłuższego czasu problemy finansowe. Od 2015 roku praktycznie zakończyły się premiery od Arms, oprócz Ikki Tousen: Western Wolves liczącego tylko 3 epizody (OVA), które zostało wydane w 2019 r. Ostatnim większym dziełem Arms było 12-odcinkowe Valkyrie Drive: Mermaid z 2015 roku, stworzone we współpracy z Marvelous.

W ostatnich latach sporo firm tworzących anime narzeka na nie najlepszą sytuację finansową. Problemem mają być m.in. marne zarobki animatorów działających w Japonii, na co wielokrotnie skarżyli się pracownicy.

Źródło: https://kotaku.com/ikki-tousen-anime-studio-goes-bankruptcy-1844615681

Tagi: anime bankructwo film serial