Iza Łęcka Iza Łęcka 05.08.2020 07:36
Call of Duty 2020 Black Ops Cold War
2376V

Call of Duty 2020 będzie połączone z Warzone. Activision potwierdza szczegóły i przygotowuje na prezentację

W nocy Activision potwierdziło bajeczne wyniki wygenerowane między innymi przez najnowsze części Call of Duty. Wydawca potwierdził deweloperów odpowiedzialnych za tegoroczną odsłonę i zgodnie z najnowszymi informacjami – gra bez problemów zmierza na rynek.

Wczoraj Infinity Ward ujawniło ostateczne szczegóły dotyczące 5. sezonu rozgrywek w Call of Duty: Warzone oraz Call of Duty: Modern Warfare, natomiast w nocy Activision przedstawiło swoje wyniki finansowe za ostatni kwartał. Wydawca potwierdził – produkcją Battle Royale zainteresowało się już ponad 75 mln graczy. Jest to fantastyczny wynik, który mógł skłonić włodarzy korporacji do kolejnych decyzji. Możemy poinformować, że Warzone będzie „ewoluował” obok płatnych odsłon serii Call of Duty. Activision potwierdziło informację, która powinna ucieszyć wielu graczy – produkcja będzie rozwijana i połączy się z kolejnymi, głównymi odsłonami Call of Duty.

Daniel Alegre, dyrektor operacyjny Activision Blizzard, zapowiedział: Call of Duty 2020 jest rozwijane przez Treyarch i Raven Software. Twórcy Call of Duty: Black Ops 4 (2018 rok) nie mogli liczyć na standardowy, trzyletni okres pracy nad pozycją, gdyż Activision odsunęło Sledgehammer Games od IP. W "standardowym cyklu" (który stosowany jest od lat) Treyarch prezentowałoby grę dopiero w 2021 roku. Najprawdopodobniej właśnie wspomniana decyzja, chęć rozwijania produkcji na dwie generacje oraz wymagająca sytuacja na świecie spowodowały, że wciąż nie poznaliśmy nowej części Call of Duty.

Robert Kostich, prezes Activision, zaznaczył, że najnowsza odsłona zmierza na rynek bez problemów oraz zdradził interesujący szczegół – w Call of Duty 2020 nie zabraknie fabularnej kampanii:

„Treyarch i Raven przygotowują kolejną grę premium i oczywiście jesteśmy bardzo podekscytowani tym, nad czym pracują i uważamy, że fani absolutnie ją pokochają. Gra wygląda niesamowicie , a podczas wewnętrznych testów ludzie świetnie się bawią, grając w całym trybie kampanii, jak również w trybach online, z których deweloperzy są bardzo dobrze znani.”

Przedstawiciel Activision zasugerował intrygującą kwestię – Call of Duty 2020 może zostać ujawnione przez Call of Duty Warzone. Owa teoria krążyła w Sieci kilka tygodni temu, ale wiele wskazuje na to, że Treyarch wykorzysta grę Battle Royale do przedstawienia swojego najnowszego dzieła:

„Warzone sprawił, że zastanawiamy się jak, kiedy, a nawet gdzie ujawnimy nasze kolejne tytuły, więc nie możemy się doczekać, aby podzielić się [nowinami-red.] ze społecznością i uważamy, że będzie to zupełnie inna i bardziej wciągająca gra niż wszystko to, co robiliśmy do tej pory”

Kostich zaznaczył również, że Call of Duty 2020 będzie mocno połączone z Call of Duty Warzone:

„Jeśli chodzi o Wasze pytanie o to, jak zamierzamy zintegrować nowy tytuł z Warzone, to myślę, że jest ono dobre i ważne, a czego powinniście się spodziewać, to tego, że zbudujemy bardzo ścisłą integrację między nimi. Modern Warfare i Warzone są oczywiście bardzo ściśle powiązane, myślę, że to jest naprawdę ważne dla graczy i planujemy zrobić to samo ze wszystkimi naszymi nadchodzącymi tytułami premium, aby móc nagradzać wszystkich naszych graczy i dać im nowe, świeże doświadczenia, niezależnie od tego, czy zdecydują się tylko grać w Warzone, czy też zagrają również w grę premium, więc połączenie absolutnie będzie.”

Źródło: https://www.videogameschronicle.com/news/call-of-duty-2020-is-developed-by-treyarch-and-raven-activision-confirms/ https://www.videogameschronicle.com/news/call-of-duty-2020-will-be-revealed-in-warzone-activision-suggests/

Tagi: call of duty 2020 Call of Duty: Black Ops Cold War Raven Software Treyarch