Bartosz Dawidowski Bartosz Dawidowski 04.08.2020 13:18
chłopi film
1199V

Chłopi nowym filmem od autorki Twojego Vincenta. Pierwszy zwiastun zachwyca stylem

Reżyserka świetnego i wielokrotnie nagradzanego filmu "Twój Vincent" szykuje dla nas nową produkcję. Tym razem Dorota Kobiela podejmie temat naszej narodowej literatury.

"Twój Vincent" został zrealizowany w bardzo pomysłowy sposób i cieszy fakt, że powstanie kolejna produkcja w takim stylu, łącząca tradycyjną animację i dzieła malarskie z występami aktorów. Chodzi o "Chłopów", czyli najnowszy film reżyserowany przez Dorotę Kobielę. Film przedstawi wydarzenia ze słynnej książki Władysława Reymonta, która publikowana była pierwotnie w odcinkach w latach 1902-1908. Za to dzieło Reymont otrzymał literacką Nagrodę Nobla w 1924 r.

Wiadomo już, że "Chłopi" zostaną zrealizowani w podobnej technice, jak "Twój Vincent", wykorzystującej pracę malarzy. Tym razem autorzy nie stawiają na styl impresjonistyczny, ale na estetykę kojarzącą się raczej z pracami takich artystów jak Jacek Malczewski, działających w okresie Młodej Polski.

W filmie zobaczymy następujących aktorów: Kamilę Urzędowską (jako Jagnę), , Sonię Mietelicę (Hanka), Roberta Gulaczyka (Antek) i Mirosława Bakę (Boryna)

Wspaniale wygląda to na pierwszym zwiastunie filmu, który został opublikowany przez BreakThru Films. Niestety na premierę polskiego dzieła jeszcze długo poczekamy. Film ma trafić do kin dopiero w 2022 roku.

Źródło: https://naekranie.pl/aktualnosci/chlopi-zwiastun-animacji-opartej-na-ksiazce-nowy-film-rezyserki-twoj-vincent-dorota-kobiela

Tagi: chłopi film kino polska twój vincent