GTA 5 osiągnęło sprzedaż na poziomie 135 mln. Wersja na PS5 i Xboksa Series X otrzyma wiele ulepszeń

Gry
2351V
GTA 5 osiągnęło sprzedaż na poziomie 135 mln. Wersja na PS5 i Xboksa Series X otrzyma wiele ulepszeń
Iza Łęcka | 04.08.2020, 07:00

Take-Two potwierdziło wyniki sprzedaży swoich najnowszych produkcji. GTA 5 nieustannie cieszy się ogromnym zainteresowaniem, czego nie zmieniło nawet rozdanie gry w Epic Games. Gracze wciąż chętnie kupują produkcję, która pierwotnie debiutowała na poprzedniej generacji. Co więcej, Rockstar intensywnie pracuje nad nowymi wersjami tytułu.

Take-Two potwierdziło kolejny udany okres, który był możliwy między innymi dzięki GTA 5. Produkcja w pierwszym kwartale roku fiskalnego 2021 zyskała kolejne 5 mln sprzedanych egzemplarzy, dzięki czemu od premiery na poprzedniej generacji, gracze kupili 135 mln kopii Grand Theft Auto 5.

Tak zadowalające wyniki udało się osiągnąć pomimo promocji na Epic Games Store, dzięki której można było przez tydzień pobrać Grand Theft Auto V za darmo. Co więcej, Strauss Zelnick potwierdził, że promocja zachęciła graczy do kupowania – w ciągu sześciu tygodni po zakończeniu akcji przygotowanej we współpracy z Epic Games, GTA 5 uzyskało lepszą rezultat względem tego samego okresu poprzednich lat.

Obecnie w planach studia jest przygotowanie GTA 5 na PlayStation 5 i Xboksa Series X. Next-genową premierę zaplanowano na drugą połowę 2021 roku i jak podkreślono, produkcja otrzyma „szereg ulepszeń technicznych, wizualnych i poprawę wydajności, by w pełni wykorzystać najnowszy sprzęt”.

Grand Theft Auto Online również zyska wiele udoskonaleń i nowości – tytuł otrzyma samodzielne wydanie, które nie będzie darmowe, jednak przez trzy miesiące od premiery posiadacze PS5 otrzymają możliwość bezpłatnego pobrania produkcji. Gigant branży jak dotąd nie zdradził, kiedy GTA Online zadebiutuje na next-genach.

Już pod koniec lipca pojawiła się plotka o znaczącym rozbudowaniu GTA Online, jednak wciąż czekamy na potwierdzenie wszelkich doniesień. Rockstar zapowiedziało jedynie, że sieciowe Grand Theft Auto jeszcze w tym roku otrzyma nowy napad.

Interesuje Cię ten tytuł? Sprawdź nasz poradnik do Grand Theft Auto V.

Źródło: https://wccftech.com/gta-v-135-million-gta-online-standalone-free-on-ps5

Komentarze (40)

SORTUJ OD: Najnowszych / Najstarszych / Popularnych

cropper