Wojciech Gruszczyk Wojciech Gruszczyk 03.08.2020 22:28
Tenchu Stealth Assassins
1070V

Tenchu powróci na PS4 i PS5? Twórcy mogą szykować wielki powrót marki

Nie możemy w ostatnich miesiącach narzekać na brak wielkich produkcji przesiąkniętych klimatem Kraju Kwitnącej Wiśni, ale Acquire może dodatkowo szykować powrót marki Tenchu. Firma zarejestrowała nowy znak towarowy „Stealth Assassins”.

Jak wiadomo Sekiro: Shadows Die Twice miało być nową odsłoną Tenchu, ale From Software w pewnym momencie zdecydowało się na przygotowanie nowego IP. W ostatnich dniach posiadacze PlayStation 4 wciąż zachwycają się Ghost of Tsushimą (widzieliście tą kapitalną mechanikę?), ale bardzo możliwe, że nadciąga kolejna gra przeładowana atmosferą Japonii.

Firma Acquire, która w latach 1998-2009 zaprezentowało graczom pięć produkcji z serii Tenchu, zarejestrowała nowy znak towarowy: „Stealth Assassins”. Jak wiadomo pierwsza produkcja z tego uniwersum posiadała właśnie podtytuł „Tenchu: Stealth Assassins”.

Trzeba jednocześnie zaznaczyć, że marka Tenchu należy do From Software, więc autorzy Sekiro oraz Dark Souls musieliby wydać zgodę na przygotowanie nowej pozycji. Byłaby to jednak na pewno ciekawa sytuacja, ponieważ od lat wielu graczy czeka na porządny powrót tego IP.

Nie brakuje głosów dotyczących potencjalnej prezentacji – nowy znak towarowy pojawił się tuż przed zapowiedzianym dzisiaj State of Play. Może Tenchu faktycznie powróci i trafi na PlayStation 4 i w przyszłości na PlayStation 5?

Źródło: https://www.psu.com/news/is-a-new-tenchu-on-the-way-series-developer-acquire-trademarks-stealth-assassins-in-japan/

Tagi: Acquire Stealth Assassins tenchu tenchu stealth assassins