Iza Łęcka Iza Łęcka 03.08.2020 13:38
Ghost of Tsushima bohater ciemna atmosfera
1549V

Ghost of Tsushima z intrygującą mechaniką. Gracze mają wpływ na pogodę

Ghost of Tsushima świętuje sukcesy, co jeszcze bardziej zachęca deweloperów do zdradzania smaczków dotyczących produkcji. W trakcie dokonywania zemsty na Mongołach, gracz będzie wpływać na pogodę.

Co by nie mówić, Sucker Punch Productions może świętować sukces swojej najnowszej produkcji – gracze rozgościli się na dobre w świecie Ghost of Tsushima, stając do walki przeciw Mongołom. Dzięki najnowszej aktualizacji, sympatycy nowego IP Sony mogą wzmocnić poziom trudności wyzwań lub nieco je sobie ułatwić.

Japońska wyspa Cuszima potrafi zauroczyć nie tylko niesamowitą oprawą, ale również zmieniającą się pogodą. Z najnowszego wywiadu z dyrektorem kreatywnym Ghost of Tsushima, dowiadujemy się o wprowadzeniu niezwykle intrygującej mechaniki, która pozwoli graczom wpływać na warunki pogodowe. Wraz z biegiem wydarzeń i odstępowaniem od kodeksu samuraja, poprzez haniebne praktyki i zabijanie z ukrycia, pogoda będzie znacznie się pogarszać. Jak podkreślił Nate Fox, gracze będą mogli doświadczyć coraz intensywniejszych burz:

„Gra została zdecydowanie zaprojektowana tak, aby zapewnić więcej burz, gdy dokonujesz czynów, które są szczególnie napędzane przez Ducha."

Dzięki coraz częstszym burzom, grzmotom, mocniejszym podmuchom wiatru oraz mroczniejszej atmosferze, Jin Sakai uzyska więcej możliwości do niehonorowego mordowania – tym samym jeszcze bardziej zbaczać będzie z drogi samuraja.

Trzeba przyznać, że pomysł zespołu Sucker Punch Productions nieco zaskakuje i wpisuje się idealnie w klimat produkcji, w której Jin Sakai od najmłodszych lat szkolił na wojownika postępującego zgodnie z samurajskim kodeksem.

Źródło: https://www.gamespot.com/articles/ghost-of-tsushima-matches-weather-to-your-play-sty/1100-6479889/

Tagi: Ghost of Tsushima Sony Interactive Entertainment Sucker Punch