Wojciech Gruszczyk Wojciech Gruszczyk 03.08.2020 21:28
Phil Spencer Xbox
1294V

Szef marki Xbox dziękuje graczom z PC. Phil Spencer mówi wprost: jest więcej pracy do wykonania

Microsoft od lat aktywnie wspiera graczy na PC oferując im kolejne produkcje lub takie usługi jak Xbox Play Anywhere oraz Xbox Game Pass. Phil Spencer rozpoczął rewolucję i zamierza ją kontynuować.

Na przestrzeni aktualnej generacji Microsoft całkowicie zmienił podejście do rynku PC. Firma oficjalnie wspiera platformę oferując graczom swoje wszystkie gry z Xbox Game Studios, a część tytułów debiutuje na początku właśnie na komputerach osobistych – taką sytuację widzieliśmy z Gears Tactics oraz zobaczymy z Microsoft Flight Simulator.

Dzięki dobrym decyzjom takie gry jak Sea of Thieves (twórcy potwierdzili dobre wyniki), Halo: The Master Chief Collection (gra to gigantyczny sukces) oraz Grounded podbiły Steam i zostały ciepło przyjęte przez szeroką publikę. Firma robi wiele, by zapewnić kolejnym użytkownikom świetne produkcje, ale możecie mieć pewność, że to nie koniec.

Phil Spencer (szef marki Xbox) oficjalnie podziękował społeczności PC za wsparcie i potwierdził: jest jeszcze wiele pracy do wykonania. Microsoft jednak dostrzega pozytywne wyniki w Xbox Game Pass oraz na platformie Valve:

Jak wiadomo pod koniec roku zadebiutuje Halo Infinite i tytuł będzie dostępny na trzech platformach (Xbox Series X, Xbox One i PC). Jest to naprawdę ciekawa sytuacja, którą powinni docenić gracze z PC.

Źródło: https://www.dsogaming.com/news/xbox-head-phil-spencer-thanks-the-pc-gaming-community-for-their-support-says-there-is-more-work-to-do/

Tagi: microsoft PC phil spencer xbox xbox one Xbox series x