Wojciech Gruszczyk Wojciech Gruszczyk 20.07.2020 21:22
Sea of Thieves wyniki
674V

W Sea of Thieves pojawiło się już ponad 15 mln piratów. Rare świętuje i potwierdza wysokie wyniki gry

Sea of Thieves nie osiągnęło gigantycznego sukcesu na premierę, jednak Rare systematycznie rozwija produkcję, do której przekonują się kolejni gracze. Deweloperzy potwierdzili najnowsze rezultaty tytułu i piracka przygoda cieszy się coraz większym zainteresowaniem.

Sea of Thieves zadebiutowało w bardzo skromnej formie, bo choć tytuł od początku potrafił zaintrygować i porwać graczy przez świetne, pirackie przygody, to jednak produkcji brakowało zawartości (sprawdźcie naszą recenzję). Na szczęście Microsoft nie porzucił projektu i Rare od marca 2018 roku stale rozbudowuje grę.

Rare potwierdziło dzisiaj najnowsze rezultaty pirackiej produkcji i w Sea of Thieves zagrało ponad 15 mln graczy, a czerwiec 2020 roku był najlepszym miesiącem – w tym czasie ponad 3,3 mln zainteresowanych wypłynęło na głęboką wodę. Twórcy ujawnili również, że klienci na Steam kupili ponad 1 mln egzemplarzy. Premiera na platformie Valve odbyła się 3 czerwca 2020 roku.

Należy na pewno zwrócić uwagę na ogromny progres Sea of Thieves, ponieważ w styczniu tytuł osiągnął 10 mln graczy. W zaledwie kilka miesięcy na serwerach zalogowało się kolejne 5 mln potencjalnych piratów. Deweloperzy nie ukrywają, że w pierwszych sześciu miesiącach 2020 roku w Sea of Thieves grało więcej osób niż w całym 2019 roku.

W prostych słowach – możecie liczyć na znacznie więcej zawartości do Sea of Thieves, ponieważ Rare oraz Microsoft na pewno nie zrezygnują z pozycji, która cieszy się coraz większą popularnością. Pewnie na Xbox Games Showcase poznamy nowe plany dotyczące rozwoju gry.

Źródło: https://news.xbox.com/en-us/2020/07/20/sea-of-thieves-passes-15-million-players-since-launch/

Tagi: Microsoft Game Studios Rare Sea of Thieves