Wojciech Gruszczyk Wojciech Gruszczyk 03.08.2020 16:47
Cyberpunk 2077 Xbox One Kontroler
2436V

Microsoft kontruje Sony. Xbox Series X skorzysta ze wszystkich gier i kontrolerów do Xboksa One

Nie musieliśmy długo czekać na ruch Microsoftu. Firma właśnie potwierdziła wcześniejszą zapowiedź – wszystkie gry i kontrolery z Xboksa One będą kompatybilne z Xboksem Series X. Informacja pojawiła się po ogłoszeniu Sony.

Sony ogłosiło dzisiaj szczegóły wsparcia urządzeń z PlayStation 4 na PlayStation 5. Gracze nie będą mogli skorzystać z kontrolerów DualShock 4 w grach z PS5, ponieważ firma zamierza zachęcać do rozgrywki na nowoczesnym DualSense.

Jest to zupełnie inne podejście względem Microsoftu – już wcześniej Amerykanie potwierdzili, że zamierzają wspierać wszystkie pady. Na dowód, Xbox UK opublikował właśnie poniższą wiadomość:

Należy tutaj na pewno zauważyć jeden ważny element: Microsoft nie wspomina tylko o swoich padach (oficjalny od Xboksa One, Xbox Elite, Xbox Adaptive Controller), ale na liście pojawia się również SCUF.

Wśród entuzjastów marki PlayStation panuje właśnie nerwowa sytuacja, ponieważ wielu graczy wydało krocie na SCUF-y, by móc lepiej strzelać na PlayStation 4, a te urządzenia mogą nie być wspierane na PlayStation 5. Trzeba jednak zaznaczyć, że Sony aktualnie oficjalnie mówi jedynie o braku wsparcia do DualShocków 4, jednak biorąc pod uwagę fakt, że firma chce promować DualSense – SCUF-y mogą nie być wspierane.

Warto przypomnieć, że już wcześniej Microsoft zapowiedział: Xbox Series X to „najbardziej wydajna i kompatybilna konsola nowej generacji”.

Źródło: Twitter: xboxuk

Tagi: Microsoft playstation 5 ps5 sony xbox xbox one Xbox Series X