Iza Łęcka Iza Łęcka 29.07.2020 07:00
PS5 Sony PlayStation 5
9473V

PS5 Activities to nowa funkcja PlayStation 5. Deweloperzy ujawnili nowość bez zgody Sony

Podczas następnego State of Play Sony prawdopodobnie może opowiadać o „PS5 Activities”, czyli zupełnie nowej funkcji next-genowej konsoli japońskiej korporacji. Opcja została przedstawiona przez deweloperów, którzy niestety nie otrzymali zgody od producenta na ujawnienie możliwości PlayStation 5.

Sony w trakcie Future of Gaming skupiło się na grach zmierzających na PlayStation 5, choć japoński gigant nie poruszył jeszcze kwestii związanych z funkcjami oraz możliwościami konsoli. Możemy jednak mieć pewność, że inżynierowie rozwinęli jedną z opcji, która często była przytaczana w patentach.

Redakcja Gamereactor opublikowała zapowiedź WRC 9, w której pojawiły się wypowiedzi deweloperów odpowiedzialnych za grę. Alan Jarniou (reżyser) oraz Sébastien Waxin (kierownik produkcji) opowiedzieli o zupełnie nowej funkcji PlayStation 5:

„To właśnie ulepszenia oprogramowania mogą w końcu całkowicie zmienić to doświadczenie, ponieważ WRC 9 wdroży w pełni asynchroniczne i zoptymalizowane ładowanie, wykorzystując nowy, superszybki dysk SSD, tak aby gracze w mgnieniu oka zasiedli za kierownicą, podczas gdy funkcja systemu PlayStation 5 Activities zaproponuje natychmiastowe łącza "deeplink" z menu startowego, aby uzyskać bezpośredni dostęp do wyścigów lub części gry, celem "trzymania graczy w napięciu".”

Artykuł został szybko usunięty, ale gracze łatwo dotarli do szczegółów. Jeśli śledzicie informacje o PS5 i różnych patentach, to na pewno kojarzycie jeden z nich, który szczegółowo opisywał możliwość wchodzenia do poszczególnych opcji gier właśnie z menu PlayStation 5.

Wcześniej wspominaliśmy, że PS5 pozwoli chociażby przeglądać serwery w strzelankach czy sprawdzić, gdzie dokładnie znajdujemy się w grze fabularnej – bez włączania produkcji. Teraz wiemy, że funkcja nazywa się PS5 Activities, a twórcy WRC 9 wykorzystają ją, by bezpośrednio wrzucić graczy na trasy.

PS5 Activities to jedna z funkcji menu PlayStation 5, natomiast opisania szczegółów możliwości konsoli możemy spodziewać się wkrótce – tak przynajmniej twierdzi Daniel Ahmad, który już wielokrotnie zdradzał plany Sony. Analityk tym samym mógł potwierdzić sierpniowe State of Play, które zgodnie z plotkami miałoby się odbyć na samym początku miesiąca.

Źródło: https://gamingbolt.com/ps5s-activities-feature-will-allow-players-to-directly-boot-up-specific-parts-of-games-rumour https://www.thesixthaxis.com/2020/07/28/playstation-activities-ps5-instant-access-4k/

Tagi: playstation 5 ps5 PS5 Activities Sony WRC 9