Mateusz Wróbel Mateusz Wróbel 30.07.2020 17:47
star wars: squadrons
1057V

Star Wars: Squadrons bez wersji na PS5 i Xbox Series X. Dyrektor kreatywny odpowiada fanom Gwiezdnych Wojen

Ian Frazier, dyrektor kreatywny Star Wars: Squadrons, oznajmił, że jego produkcja nie otrzyma specjalnej wersji przystosowanej dla PlayStation 5 i Xbox Series X.

Kolejna produkcja Electronic Arts w uniwersum Gwiezdnych Wojen zapowiada się dosyć dobrze - najnowsze zwiastuny są zjawiskowe i pokazują, co czeka nas na początku października bieżącego roku. Star Wars: Squadrons zaoferuje m.ni. tryb hardcore, dzięki któremu poczujemy się jak w symulatorze lotu, lecz, jak wynika z najnowszych doniesień, nie dostanie wersji dostosowanej dla next-genowych konsol, czyli PlayStation 5 i Xbox Series X.

Jak dotąd, Star Wars: Squadrons zostało oficjalnie zapowiedziane jedynie na komputery osobiste, PlayStation 4 i Xbox One. Fani Gwiezdnych Wojen dopytywali się amerykańską firmę, która ów tytuł wydaje na rynek, czy doczekają się specjalnej wersji na PS5 i XSX, na co dyrektor kreatywny, Ian Frazier, odpowiedział, że Motive Studios, ekipa odpowiadająca za rzeczoną grę, nie ma planów wydania produkcji na nadchodzące urządzenia Sony i Microsoftu, co oznacza, że gra będzie działała jedynie dzięki wstecznej kompatybilności, którą zaoferują oba sprzęty.

Nie planujemy wydania oddzielnej wersji gry na konsole nowej generacji, ale wsteczna kompatybilność powinna działać. - odpowiedział Ian Frazier.

Warto przypomnieć, że o wydanie międzygeneracyjnych gier na next-genowe konsole zdecydował się m.in CD Projekt RED (Cyberpunk 2077) czy Rockstar Games w związku z Grand Theft Auto V.

Źródło: https://gamerant.com/star-wars-squadrons-playable-ps5-xbox-series-x/

Tagi: Electronic Arts Motive Studios Star Wars: Squadrons