Iza Łęcka Iza Łęcka 30.07.2020 07:36
Mafia Remake
1800V

Mafia Remake otrzyma znacznie większą mapę. Twórcy przedstawili lokację

Odświeżona Mafia powróci nie tylko w ładniejszej oprawie - deweloperzy zadbali również o większą mapę oraz przebudowali część terenów. Zgodnie z założeniami, zmiany pozytywnie wpłyną na rozgrywkę. Sprawdźcie szczegóły.

Mafia: Edycja Ostateczna to jedna z najgorętszych produkcji następnych miesięcy. Twórcy nie tylko zapewniają poprawę grafiki, ale obiecują rozbudowę wydarzeń czy też przedstawienie niektórych postaci w lepszym świetle – tak by pełniej zaprezentować całą fabułę.

Studio potwierdziło również, że znacząco rozbuduje mapę świata gry. W produkcji nie zabraknie ikonicznych miejsc z wielu ciekawych, fabularnych misji, lecz tereny nie będą ograniczone niewidzialnymi ścianami lub ekranami wczytywania:

„Plan miasta z Mafii z roku 2002 był wskazówką dla producentów w trakcie projektowania nowego świata gry, a więc układ dzielnic, przecznic i głównych ulic jest w większości taki sam, choć niektóre nazwy się zmieniły. Pamiętne lokacje z misji, takie jak motel Clark's, międzynarodowy port lotniczy czy tor wyścigowy również się tam znajdą, a także większość obszaru wiejskiego na północ od miasta. Można je teraz odwiedzać w każdej chwili, bez konieczności zaliczenia postępów w fabule (nie ma już niewidzialnych ścian) czy oglądania ekranu wczytywania.”

Hangar 13 zadba o ulepszenia Lost Heaven, dzięki którym miasto będzie bardziej autentyczne i klimatyczne. Deweloperzy przygotowali między innymi więcej wysokich budynków w centrum miasta, Chinatown jest teraz bardziej rozpoznawalne, a w innych miejscach zapewniono odświeżenie topografii terenu – zmiany mają sprawić, że eksploracja lokacji będzie bardziej interesująca. W 2002 roku twórcy byli ograniczeni przez sprzęt oraz okrojony zasięg widoczności.

„Kiedy siadamy za kółkiem jednego z autentycznych samochodów z epoki w Mafii: Edycji Ostatecznej albo po raz pierwszy w serii dosiadamy motocykla, od razu doceniamy zmiany, jakie zostały dokonane w sieci dróg w Lost Heaven. Nowe boczne alejki i inne skróty dają nam więcej opcji podczas prób ucieczki przed policją, a zakręty i skrzyżowania zostały przebudowane tak, aby jazda była wygodniejsza niż w oryginalnej grze. Co więcej, producenci z Hangar 13 przejrzeli mapy cieplne tras graczy i sprawdzili, które ulice używane są najczęściej w trakcie misji. W oparciu o te dane, lokacje niektórych celów zostały zmienione. W związku z tym gracz jest zachęcany do przejazdu przez różne dzielnice i odkrywania nowych obszarów, zamiast poruszania się wciąż tymi samymi ulicami, jakby codziennie dojeżdżał do pracy.”

W Mafia Remake każda dzielnica będzie wyglądać inaczej, oferując odmienną atmosferę – w zależności od pory dnia. Teraz ulice są pełne żółtych taksówek, a podczas jazdy dostrzeżemy wielu przechodniów, z kominów fabryk unosi się dym, jednak nocą wszystko ulega zmianie. Wtedy możemy dostrzec liczne neony, a ruch uliczny będzie zmniejszony.

Sprawdźcie pełny gameplay z odświeżonej Mafii oraz zobaczcie konkretne porównanie. Poniżej zobaczycie nową mapę oraz jej pierwowzór:

Mafia Remake mapa 1

Mafia Remake mapa 2

Źródło: https://mafiagame.com/pl-PL/news/mafia-definitive-edition-lost-heaven-map/

Tagi: 2K Games Hangar 13 Mafia: Edycja Ostateczna