Iza Łęcka Iza Łęcka 22.07.2020 07:35
Mafia Edycja Ostateczna
5339V

Mafia Remake wygląda olśniewająco. Gameplay prezentuje się fantastycznie

Dzisiaj 2K Games planowało zaprezentować gameplay z pełnego odświeżenia Mafii, jednak materiał został opublikowany przed czasem. Udostępniono 14 minut rozgrywki z oczekiwanej od dawna produkcji - sprawdźcie fragment i przygotujcie się na wielką premierę.

O 17:00 miał odbyć się pokaz odświeżonej Mafii, jedna redakcja IGN nieco się pospieszyła i z samego rana opublikowała wyczekiwany fragment gry. Sytuacja jest całkiem zaskakująca, bowiem gameplay jest wciąż dostępny – jeszcze wczoraj wieczorem 2K zapraszało na pokaz, który zgodnie z planem odbędzie się dopiero za kilka godzin.

Dziennikarz IGN rozmawiał z Hadenem Blackmanem, prezesem i dyrektorem kreatywnym Hangar 13, który podkreślił, że jego zespół szukał projektu, który mógłby zrealizować przed kolejną dużą produkcją. W jego ekipie wciąż pracuje kilka osób odpowiedzialnych za pierwszą Mafię, więc podjęto się odświeżenia gry.

Twórcy wiedzieli od początku, że część elementów oryginalnej Mafii nadal trzyma poziom, ale niektóre trzeba było przebudować:

„Wiedzieliśmy od samego początku, że główna narracja będzie dobrze trzymać. Nie było gigantycznych dziur w fabule, które musielibyśmy wypełnić. Przebieg misji - liczba misji - wiedzieliśmy, że się nie zmienią. Ton, główne tematy i ustawienia - epoka prohibicji - wiedzieliśmy, że to wszystko trzyma się kupy. Wtedy, gdy zaczęliśmy patrzeć na następną warstwę, stwierdziliśmy, że musimy dostosować się do nowoczesnych standardów. Sposób, w jaki opowiadamy tę historię, jakość przerywników filmowych, odwzorowanie pewnych postaci.”

Wśród zastosowanych zmian wprowadzono między innymi większą liczbę scen z Sarah (żoną głównego bohatera) oraz poprawiono model jazdy - ten jest bardziej przystępny, a co warto podkreślić, policja nie musi karać graczy za każde przewinienie. Deweloperzy pozwalają dostosować działanie stróżów prawa, którzy ponownie zwrócą uwagę na najmniejsze wykroczenia, jednak w grze pojawi się opcja ułatwienia owego elementu rozgrywki.

Haden Blackman potwierdził także, że podstawą Mafia: Edycja Ostateczna jest Mafia 3 – to na silniku wspomnianej przygody zbudowano grę, wprowadzając szereg ulepszeń. W grze znajdziemy między innymi nowy model oświetlenia oraz dopracowany, unowocześniony dźwięk.

Redaktor IGN zapytał również o next-genowe wydanie - aktualnie Hangar 13 skupia się na dopracowaniu wersji na PlayStation 4, Xboksa One oraz PC. Gra będzie jednak działać na PlayStation 5 i Xboksie Series X, dzięki Wstecznej Kompatybilności.

Źródło: https://www.ign.com/articles/mafia-definitive-edition-gameplay-revealed-developer-gives-new-remake-details

Tagi: 2K Games Hangar 13 Mafia: Edycja Ostateczna