Iza Łęcka Iza Łęcka 29.07.2020 12:15
PS5 Sony PlayStation 5
2252V

PS5 może otrzymać własne DLSS. Gracze dotarli do nowej technologii PlayStation 5

Sony może wykorzystać technologię przypominającą DLSS, by zadbać o ulepszenie oprawy w grach bez wykorzystywania całej mocy PS5. Gracze przedstawili szczegóły patentu, który powinien zainteresować wielu deweloperów.

Z samego rana informowaliśmy o PS5 Activities, czyli nowej funkcji PlayStation 5, która nieoczekiwanie została przedstawiona przez deweloperów WRC 9. O wskazanej opcji mogliśmy już przeczytać w szczegółach patentu. Obecnie jesteśmy świadkami analogicznej sytuacji – gracze znaleźli informacje dotyczące techniki, która może zostać wdrożona w PS5, a pozwoli twórcom na efektywniejszą pracę nad grami.

Inżynierowie Sony, podobnie jak specjaliści z firmy NVIDIA, za pomocą uczenia maszynowego chcą przetwarzać dane, by dzięki obrazom w mniejszej rozdzielczości zapewnić wrażenie obiektów lepszej jakości. Już demo Unreal Engine 5 miało wykorzystywać technikę próbkowania – choć pokaz możliwości PS5 był prezentowany w rozdzielczości 1440p, to całość prezentowała się lepiej, właśnie dzięki wspomnianej technologii.

Deep Learning Super Sampling firmy NVIDIA oferuje nie tylko większą liczbę klatek na sekundę, ale dba także o oprawę:

„Wykorzystująca dedykowane procesory SI układów GeForce RTX, nazywane rdzeniami Tensor, DLSS 2.0 to nowa i ulepszona sieć neuronowa z zakresu głębokiego uczenia, która zwiększa liczbę generowanych klatek na sekundę przy jednoczesnym zachowaniu pięknych, ostrych obrazów w grach. Oferuje graczom dodatkową wydajność maksymalizując ustawienia ray tracingu i zwiększając rozdzielczości wyjściowe.”

Zgodnie z omawianym patentem Sony opracowało technologię, która nie wykorzystując całej mocy obliczeniowej PlayStation 5, da wrażenie większej wydajności i poprawy grafiki (szczegóły i ostrość), dzięki czemu deweloperzy będą mogli skupić się na innych aspektach next-genowych tytułów.

Sprawdźcie jak działa DLSS 2.0 w Death Stranding na PC.

Źródło: https://www.pushsquare.com/news/2020/07/sony_may_be_exploring_its_own_dlss-esque_graphics_technology https://www.psu.com/news/sony-patent-suggests-dlss-like-sampling-technique-could-be-used-on-ps5-games/

Tagi: dlss PlayStation 5 PS5 Sony