Iza Łęcka Iza Łęcka 29.07.2020 13:16
Metal Gear Solid V: The Phantom Pain tajne zakonczenie
2100V

Metal Gear Solid V wciąż urzeka graczy. Fani odblokowali ukryty filmik na PS3 5 lat po premierze

Metal Gear Solid V: The Phantom Pain najlepsze lata ma już dawno za sobą, choć wielu graczy poświęca wolny czas przy produkcji Hideo Kojimy. Dzięki pracy entuzjastów IP udało się odblokować nowy przerywnik filmowy – sekret został ujawniony po pięciu latach od premiery.

Metal Gear Solid V: The Phantom Pain trafiło na rynek we wrześniu 2015 roku i od tego czasu gracze dążyli do legalnego uruchomienia jednego z materiałów. Zadanie udało się zrealizować dopiero w tym tygodniu i to za sprawą wersji produkcji na PlayStation 3.

Jak wskazaliśmy w tytule, mowa o tajnym przerywniku, który można odblokować, gdy na serwerze danej platformy wszystkie bomby atomowe zostaną rozbrojone. Sympatycy tytułu już w 2015 roku rozpoczęli próbę zobaczenia filmu w legalny sposób, ale nigdy się to nie udało.

Tuż po premierze gry materiał trafił do Sieci, a w 2018 roku z powodu błędu został odblokowany na PC. Oficjalnie udało się spełnić warunki jego aktywacji dopiero w tym tygodniu i to na PlayStation 3 – wskazanie platformy wydaje się znaczące, bowiem liczba chętnych do gry w Metal Gear Solid V: The Phantom Pain na poprzedniej generacji jest już znacznie mniejsze, więc nieco łatwiejsze wydaje się dezaktywowanie bomb atomowych.

Można jedynie żałować, że Konami nie dopilnowało materiału, który kilka lat temu wyciekł do Sieci, bo dzisiaj moglibyśmy mówić o prawdziwym wydarzeniu – gdyby dopiero po pięciu latach od premiery przerywnik został oficjalnie odkryty przez fanów gry.

Jeśli nigdy nie widzieliście materiału, możecie zobaczyć go poniżej.

Pamiętajcie, że wciąż powstaje film Metal Gear Solid – jego twórca nie tylko ma wielkie plany wobec projektu, ale planuje również w dogodnym momencie rozpocząć kolejny etap prac.

Źródło: https://www.eurogamer.net/articles/2020-07-29-five-years-later-metal-gear-solid-5s-it-seems-secret-nuclear-disarmament-scene-has-finally-been-unlocked

Tagi: Kojima Productions Konami Metal Gear Solid V: The Phantom Pain