Wojciech Gruszczyk Wojciech Gruszczyk 10.11.2017 14:33
Film Metal Gear Solid ma w końcu scenarzystę. Twórca ma podążać drogą Hideo Kojimy
528V

Film Metal Gear Solid ma w końcu scenarzystę. Twórca ma podążać drogą Hideo Kojimy

Konami nadal nie zapowiedziało pełnoprawnej kontynuacji serii Metal Gear Solid, ale należy na pewno pamiętać, że wciąż trwają wstępne prace nad ekranizacją uniwersum. Sony Pictures w końcu zdołało pozyskać scenarzystę, który podoła temu wyjątkowemu zadaniu.

W sierpniu wspominałem na portalu o filmie w uniwersum Metal Gear, którego reżyserem został Jordan Vogt-Roberts. Twórca już od 2014 roku piastuje to zacne stanowisko, ale możemy mieć nadzieję, że w końcu otrzymamy konkretniejsze informacje dotyczące projektu. Sony Pictures przedstawiło scenarzystę.

Film Metal Gear pozostanie wierny wizji Hideo Kojimy. To będzie hołd dla całego uniwersum

Derek Connolly nie może w ostatnich miesiącach narzekać na brak pracy, ale możecie mieć pewność, że Amerykanin znajdzie kilka godzin wolnego czasu na stworzenie historii z filmu Metal Gear Solid. Scenarzysta miał przyjemność tworzyć między innymi „Na własne ryzyko”, „Jurassic World”, „Kong: Wyspa Czaszki”, czy też pracuje nad „Jurassic World: Upadłe królestwo” oraz „Star Wars: Episode IX”.

Jest to na pewno ciekawy ruch, bo nie możemy zapomnieć, że Jordan Vogt-Roberts spotkał się już z Connollym na planie wspomnianego „Kong: Wyspa Czaszki”. Należy na pewno przypomnieć, że w tym wypadku reżyser od dłuższego czasu szukał odpowiedniego scenarzysty, ponieważ kilka miesięcy temu Vogt-Roberts zapowiadał wykreowanie „bardzo skomplikowanej opowieści”.

Reżyser jest dobrym przyjacielem Hideo Kojimy i w ekranizacji chce zaprezentować elementy, z których są znane gry z serii Metal Gear. Twórca zapowiedział, że w przygodzie nie zabraknie „charakterystycznej dziwności”, z której znany jest MGS.

Nadal sporą ciekawostką pozostaje jedno pytanie – czy Hideo Kojima będzie zaangażowany w projekt? Deweloper na pewno nie zamiera teraz współpracować z Konami, ale za ekranizację odpowiada Sony Pictures.

Źródło: https://attackofthefanboy.com/news/derek-connolly-metal-gear-solid-movie/

Tagi:

Nie przegap