Iza Łęcka Iza Łęcka 02.07.2020 13:29
Metal Gear Solid
895V

Film Metal Gear Solid wciąż powstaje. Twórca liczy na bardzo duży budżet

Nie możemy liczyć na szybką premierę filmu „Metal Gear Solid”, choć Jordan Vogt-Roberts zdradził kilka nowych informacji o produkcji. Po stworzeniu scenariusza, nadszedł teraz dogodny czas na przystąpienie do kolejnego etapu prac.

Już w 2017 roku Jordan Vogt-Roberts zapowiadał, że film „Metal Gear Solid” będzie hołdem dla całego uniwersum, jednak od tego czasu zbyt często nie słyszeliśmy o projekcie. W ubiegłym roku otrzymaliśmy nowy fanart i wciąż z niecierpliwością wyczekujemy wszelkich konkretów.

Te mogą nadejść już wkrótce, bowiem podczas programu Animal Talking Jordan Vogt-Roberts potwierdził, że „Metal Gear Solid” posiada już scenariusz, ale do rozpoczęcia dalszych prac brakuje jeszcze zielonego świata od studia. Twórca zaznaczył przy tym, że potrzebuje spory budżet, by wiernie uchwycić istotę całej serii.

Autor „Kong: Wyspa Czaszki” wspomniał, że pracuje nad filmem „Metal Gear Solid” od sześciu lat, traktuje ten projekt niczym swoje dziecko i pragnie zachować „ducha Kojimy”. Stworzenie filmu w Hollywood jest jednak trudne – nawet normalnego, a MGS to szczególny projekt.

Reżyser oświadczył, że już w 2020 roku chciał nagrywać „Metal Gear Solid”, ale pandemia oraz inne czynniki zakłóciły przyjęty harmonogram. Twórca znalazł już kilku aktorów, którzy mogliby wcielić się w główne role, ale nie chciał zdradzić konkretnych nazwisk.

„Nie mam pojęcia, kiedy to się stanie. Będę o to walczył każdego dnia. Będę również starał się, by w połączeniu z filmem wystartować z animowanym serialem. Ciężko jest robić filmy, zwłaszcza takie, w których starasz się być odważny. Będę walczył każdego dnia, dopóki będę mógł.”

Plany twórcy są bardzo ambitne, ponieważ planuje on również stworzenie serialu animowanego. Na szczegóły dotyczące tych dwóch projektów pozostaje nam jednak czekać.

Źródło: https://www.gamespot.com/articles/metal-gear-solid-movie-director-gives-an-update-on/1100-6479248/

Tagi: film Metal Gear Solid Jordan Vogt-Roberts Metal Gear Solid mgs