Mateusz Wróbel Mateusz Wróbel 28.07.2020 14:01
world of warcraft
3352V

World of Warcraft na PS5 i XSX? Blizzard odpowiada fanom

World of Warcraft: Shadowlands został sklasyfikowany na brazylijskiej strony. Okazuje się, że była to wyłącznie pomyłka.

World of WarCraft: Shadowlands jeszcze w tym roku trafi na rynek. Ujawniono już edycję kolekcjonerską, a także pierwsze szczegółowe informacje nt. zbliżającego się wielkimi krokami dodatku. 

Niedawno na horyzoncie pojawiły się plotki, jakoby World of Warcraft, wraz z premierą rozszerzenia, miałby pojawić się na nadchodzących konsolach Microsoftu i Sony - Xbox Series X oraz PlayStation 5. Pojawiły się one dzięki brazylijskiej organizacji klasyfikującej gry. 

Według przecieku World of Warcraft: Shadowlands miałby pojawić się na komputerach osobistych i urządzeniach XSX jeszcze w 2020 roku. Osoby z zielonego obozu ucieszyły się, że mocarny, pecetowy "ex" trafi na sprzęty, które mają kupić już za około 4 miesiące.

Sprawy w swoje ręce wzięła niezawodna redakcja Polygon, która postanowiła osobiście zapytać Blizzarda, czy World of Warcraft trafi na next-geny. Jak się okazuje, nie, nie trafi.

Obecnie nie planujemy wprowadzenia World of Warcraft ani Shadowlands na Xbox Series X. Platforma została omyłkowo umieszczona na brazylijskiej stronie, a wpis został już odpowiednio zaktualizowany, aby zaznaczyć, że gra trafia wyłącznie na PC. - napisał przedstawiciel Blizzarda.

Źródło: https://www.tweaktown.com/news/74094/blizzard-no-world-of-warcraft-isnt-coming-to-consoles/index.html

Tagi: Activision Blizzard Entertainment World of WarCraft: Shadowlands