Mateusz Wróbel Mateusz Wróbel 27.07.2020 16:16
gta san andreas
2355V

Rockstar Games blokuje fanowski trailer GTA: SA. Gracze nie rozumieją decyzji twórców serii GTA

Rockstar Games ponownie usuwa pracę swoich fanów. Tym razem poszkodowanymi są osoby wchodzące w skład ArcadiaSquad, ekipy, która przygotowała fanowski trailer prezentujący odświeżone GTA:SA.

Pamiętacie zwiastun na silniku Unreal Engine 4, który prezentował fanowskie odświeżenie starego, kultowego Grand Theft Auto: San Andreas? ArcadiaSquad, czyli twórcy materiału (trzej doświadczeni programiści), oznajmili za pomocą notki na YouTubie, że ich praca została zablokowana przez twórców owej gry, czyli firmę Rockstar Games.

Projekt pokazywał jedynie, jak mógłby wyglądać potencjalny remake szalonych przygód CJ-a i jego pokopanej ekipy. Tyle wystarczyło, aby Rockstar Games zablokowało filmik i każdą jego kopię w internecie. Jedyne, co po nim zostało, to parę zrzutów ekranu, które i tak trudno wyszukać, ponieważ, tak jak przed chwilą napisałem, są one szybko usuwane. 

Rockstar Games i Take-Two nie wydało obecnie żadnego oficjalnego oświadczenia, dlaczego usunęło materiał. Odpowiedzi domagają się osoby wchodzące w skład grupy ArcadiaSquad, którzy przeznaczyli w swój fanowski trailer z pewnością kilkadziesiąt godzin. W uzyskaniu odpowiedzi pomagają im wściekli gracze, którzy ponownie podkreślają, że nie podoba im się polityka amerykańskiej firmy. Dla przypomnienia, deweloperzy usunęli pewien czas temu modyfikację Hot Coffee, która wprowadzała jedynie opcję seksu w Red Dead Redemption 2.

Sam osobiście nie rozumiem decyzji Rockstar Games, bowiem trailer prezentujący odświeżone GTA: SA nie szkodził deweloperom w żaden sposób, nie wspominając nawet o jakichś wpływach na sprzedaż produktu, bowiem przygoda CJ-a ma już na karku ponad 15 wiosen - kto miał zamiar zakupić oryginalną kopię, to już z pewnością to zrobił.

Źródło: https://www.pcgameshardware.de/Grand-Theft-Auto-San-Andreas-Spiel-56275/News/Take-Two-und-Rocktar-gehen-gegen-Unreal-Engine-4-Remake-vor-1354924/

Tagi: Grand Theft Auto: San Andreas Rockstar Games Rockstar North