Iza Łęcka Iza Łęcka 27.07.2020 08:03
Ghost of Tsushima Jin w czapce patrzy na wschód słońca
1209V

Ghost of Tsushima śrubuje swój fantastyczny wynik. Gra wciąż podbija rynek

Ghost of Tsushima to najszybciej sprzedająca się nowa marka Sony, która wciąż, pomimo spadku tydzień po tygodniu, cieszy się sporym zainteresowaniem. Brytyjczycy chętnie wybierają podróż do Cuszimy, gdzie mogą walczyć u boku ostatniego samuraja.

Pod koniec ubiegłego tygodnia Sony potwierdziło zawrotny wynik Ghost of Tsushimy, tymczasem dzisiaj możemy poinformować, że młode IP japońskiej korporacji dalej podbija rynek, a do przygody Jina przekonują się kolejni gracze – tytuł wciąż cieszy się ogromnym zainteresowaniem.

Ghost of Tsushima zanotował spadek sprzedaży na poziomie 68% w Wielkiej Brytanii, ale mimo to gra dostępna wyłącznie na PS4 nie oddała pierwszego miejsca i ponownie była najchętniej kupowaną produkcją w pudełkach na Wyspach. Spadek zainteresowania w porównaniu z pierwszym tygodniem może wydawać się duży, ale jest to standardowa sytuacja w przypadku dużej pozycji AAA, która już od dnia debiutu cieszyła się znakomitą popularnością wśród graczy.

Paper Mario: The Origami King, które również debiutowało w ubiegłym tygodniu, zanotowało podobny spadek (-64%), ale w tym wypadku propozycja Nintendo nie utrzymała swojego miejsca w rankingu sprzedaży. Mario trafił na czwartą lokatę w brytyjskim zestawieniu, a jego pozycję tym razem zajęło Animal Crossing: New Horizons. Choć produkcja odnotowała gorszy wynik sprzedaży niż w poprzednim tygodniu (-8%), wystarczyło, by pobić kilka dużych gier.

W następnych tygodniach nie będziemy świadkami wielu premier tytułów AAA, co będzie stanowić dobrą okazję dla kilku produkcji, by powrócić do zestawienia. Sklepy mogą zachęcać graczy do ostatnich hitów, by utrzymać stały poziom sprzedaży przed jesiennymi debiutami oraz next-genami. 

Sprzedaż gier w Wielkiej Brytanii (GfK Top Ten do 25 lipca):

  1. Ghost of Tsushima (1 - miejsce w poprzednim tygodniu)
  2. Animal Crossing: New Horizons (4)
  3. F1 2020 (3)
  4. Paper Mario: The Origami King (2)
  5. Mario Kart 8: Deluxe (6)
  6. The Last of Us Part 2 (5)
  7. Minecraft (Switch) (8)
  8. Grand Theft Auto 5 (7)
  9. Forza Horizon 4 (12)
  10. Ring Fit Adventure (20)

Korzystając z okazji, sprawdźcie nasz poradnik do Ghost of Tsushimy.

Źródło: https://www.gamesindustry.biz/articles/2020-07-26-ghost-of-tsushima-holds-no-1-as-paper-mario-slips-l-uk-charts

Tagi: Ghost of Tsushima Sony Interactive Entertainment Sucker Punch