Iza Łęcka Iza Łęcka 23.07.2020 08:55
Medium
1207V

Medium na pierwszych screenach. Bloober Team przedstawia „opatentowaną technologię”

Podczas Xbox Games Showcase nie powinno zabraknąć Medium. Gra Bloober Team zawitała już do sklepu Microsoftu, a deweloperzy ujawnili kilka screenów – dzięki materiałom możemy się przyjrzeć przedstawieniu opatentowanej technologii dwóch światów.

Medium zostało zapowiedziane w trakcie Inside Xbox, dzięki czemu wiemy, że produkcja od początku zmierza wyłącznie na Xboksa Series X oraz komputery osobiste. Bloober Team potwierdziło, że nie mogło zaoferować gry na aktualną generację, ponieważ obecne urządzenia nie sprostałyby wymaganiom produkcji.

Polscy deweloperzy stawiają na autorską technologię dwóch światów, dlatego podczas rozgrywki urządzenie musi przetworzyć jednocześnie dwa światy – ten prawdziwy oraz duchowy. Już na pierwszych screenach możecie sprawdzić, jak prezentacje się wspomniana propozycja.

"The Medium to horror psychologiczny z widokiem z perspektywy trzeciej osoby, opatentowanym systemem rozgrywki w podwójnej rzeczywistości i oryginalną ścieżką dźwiękową skomponowaną przez Arkadiusza Reikowskiego oraz Akirę Yamaokę.

Odkryj mroczną tajemnicę, którą potrafi rozwikłać jedynie medium. Zgłębiaj jednocześnie dwa światy – realny i duchowy. Wykorzystaj nadnaturalne zdolności i dzięki nim rozwiązuj zagadki w obu wymiarach, poznawaj niepokojące sekrety i staraj się przetrwać spotkania z Paszczą – potworem zrodzonym z niewyobrażalnej tragedii…"

Pomysł zapowiada się co najmniej intrygująco i pozostaje mieć nadzieję, że przyniesie całą gamę nowych doświadczeń, a Bloober Team wykorzysta technologię w wielu projektach. Zespół niezwykle skupia się na rozbudowaniu koncepcji, by móc zaproponować zupełnie świeżą formę rozgrywki.

Większej prezentacji Medium możemy się spodziewać podczas dzisiejszego Xbox Games Showcase, gdyż Microsoft chętnie promuje grę, która aktualnie zmierza wyłącznie na jedną konsolę – Xboksa Series X. Tytuł zadebiutuje w okolicy premiery sprzętu nowej generacji spod szyldu korporacji z Redmond.

W sklepie Microsoftu przedstawiono najważniejsze cechy The Medium:

  • ZOSTAŃ MEDIUM - Wykorzystaj wyjątkowe zdolności znane tylko tym, którzy otrzymali od losu szczególny dar. Przemieszczaj się między jednym a drugim wymiarem lub odkrywaj je jednocześnie. Opuszczaj swoje ciało, żeby odwiedzać miejsca, do których normalnie nie masz dostępu. Otaczaj się osłonami i wysyłaj potężne fale energii, aby stawiać czoło zagrożeniom ze świata duchów.
  • DOSTRZEŻ NIEWIDOCZNE - Odkrywaj karty dojrzałej, pełnej moralnych dwuznaczności historii, gdzie medal ma dwie strony i nic nie jest tym, czym się wydaje. Jako medium widzisz, słyszysz i czujesz więcej niż inni, a z każdą nowo uzyskaną perspektywą zmienia się twój pogląd na temat tego, co miało miejsce w hotelu Niwa.
  • GRAJ W DWÓCH ŚWIATACH NARAZ - Całkowicie oryginalny i oficjalnie opatentowany system rozgrywki z akcją w dwóch wymiarach jednocześnie. W tym samym czasie przemierzaj świat realny oraz duchowy i wykorzystuj zależności między nimi, żeby rozwiązywać zagadki, otwierać nowe ścieżki i przywoływać wspomnienia z zamierzchłej przeszłości.
  • WKROCZ W MROCZNY ŚWIAT RODEM Z OBRAZÓW BEKSIŃSKIEGO - Świat duchów w The Medium jest mrocznym odbiciem rzeczywistości. To ponure i nieprzyjazne miejsce, w którym nieukarane występki, nikczemne żądze i plugawe sekrety nabierają kształtu. Inspiracją przy jego projektowaniu były obrazy Zdzisława Beksińskiego, przedstawiciela dystopijnego surrealizmu, słynącego z budzącej grozę twórczości.
  • MUZYKA YAMAOKI I REIKOWSKIEGO - Poczuj niepokojącą atmosferę gry dzięki oryginalnej, „podwójnej” ścieżce dźwiękowej, skomponowanej przez Akirę Yamaokę i Arkadiusza Reikowskiego. Yamaoka to legendarny japoński kompozytor, najbardziej znany z muzyki do serii Silent Hill. Z kolei Reikowski był nominowany do Hollywood Music in Media Award i pracował przy takich grach, jak Blair Witch, Layers of Fear czy Observer. Ci znakomici artyści połączyli siły, aby stworzyć muzykę do The Medium.

Medium screeny 1

Medium screeny 2

Medium screeny 3

Źródło: https://www.microsoft.com/pl-pl/p/the-medium/9nfsr96g6k4n?&activetab=pivot:overviewtab

Tagi: Bloober Team screeny The Medium