Iza Łęcka Iza Łęcka 21.07.2020 08:14
medium
865V

Medium zadebiutuje w okolicy premiery Xboksa Series X. Bloober Team ma do dyspozycji duży budżet

Bloober Team przygotowuje się do premiery dwóch next-genowych produkcji, z których to Medium jest zdecydowanie największym tytułem opracowywanym przez krakowskie studio. Wiemy, że gra zadebiutuje w okolicy premiery Xboksa Series X. O horrorze wypowiedział się Piotr Babieno, prezes studia.

Piotr Babieno, prezes Bloober Team, oraz Karol Żbikowski, prezes Platige Image, udzielili wspólnego wywiadu redakcji BusinessInsider, w którym opowiadają o swoich projektach i nawiązanej współpracy. Platige Image nie tylko stworzyło klimatyczny zwiastun zapowiadający Medium, ale dołoży swoją cegiełkę do stworzenia całego tytułu.

Podczas dyskusji Piotr Babieno potwierdził, że Medium będzie dostępne w okolicy premiery Xboksa Serise X:

„Gra wejdzie do sprzedaży w oknie startowym konsoli Microsoftu Xbox Series X. Po konferencji prezentacyjnej Microsoftu oceniano, że Medium stanie się tą produkcją, dla której warto będzie kupić nową konsolę. Niektórzy mówili, że wygraliśmy tę konferencję.”

Możemy podejrzewać, że Microsoft ujawni datę premiery, jednak na szczegóły musimy zaczekać prawdopodobnie do Xbox Game Showcase, na którym Medium zostanie zaprezentowane. Obecnie Bloober Team pracuje nad dwoma next-genowymi horrorami, co wskazuje na bardzo dobrą sytuację studia – zdaniem prezesa krakowskiego zespołu, twórcy Medium to liderzy gatunku:

„Medium i Observer to nasze dwa tytuły na konsole nowych generacji, ich wyniki powinny być wysokie. Observer System Redux to remaster, dostosowany do konsol nowej generacji. Po pokazach okazał się jedną z najbardziej obecnie oczekiwanych gier. Mamy dwa tytuły, które są wśród najbardziej oczekiwanych gier na PS5 i na XBOX. Z tytułów zewnętrznych jesteśmy w światowej czołówce. Zajęliśmy również pozycję lidera gatunku horror i jeśli ktoś myśli o tym, to myśli o nas.”

Medium posiada budżet ponad 30 mln zł, natomiast Observer System Redux powstanie za mniej niż 10 mln – w wymienionych kwotach uwzględniono zarówno koszty produkcji, jak i marketingu. Bloober Team zadbało o ochronę patentową swojej technologii dwóch światów, na podstawie której została zbudowana najnowsza historia.

Współpraca pomiędzy Bloober Team i Platige Image pomoże w uzyskaniu przez The Medium miana jednej z najgorętszych gier końcówki roku:

 „Projekt "Medium" jest duży i chcieliśmy zatrudnić najlepszych, dlatego zwróciliśmy się do Platige. Zyskujemy nie tylko od strony biznesowej, ale otrzymujemy również wsparcie kreatywne. Platige ma doświadczenie jeśli chodzi o stronę filmową. My również posiadamy takie doświadczenie, ale w ramach tej współpracy dostajemy nie tylko materiał, który powoduje, że ten projekt wygląda bardzo dobrze, ale też dużo merytorycznego wsadu, który - jak sądzimy - umożliwi Medium zostanie najgorętszą grą końcówki roku.”

Źródło: https://businessinsider.com.pl/gielda/wiadomosci/platige-image-bedzie-produkowac-swoje-seriale-i-wspolpracowac-z-bloober-team-wywiad/8zy1jft

Tagi: Bloober Team The Medium