Iza Łęcka Iza Łęcka 23.07.2020 07:35
XBOX LOGO
916V

Microsoft potwierdza wyjątkowe wyniki działu gier. Xbox Live z prawie 100 mln graczy

Najnowszy raport finansowy Microsoftu potwierdził bardzo dobrą dyspozycję marki Xbox. Gracze bardzo chętnie przeznaczali pieniądze na gry, dzięki czemu można mówić o znakomitych wynikach wygenerowanych przez Xboksa.

Microsoft opublikował najświeższy raport finansowy, podczas którego dyrektor generalny Satya Nadella i dyrektor finansowa Amy Hood potwierdzili świetne rezultaty działu gier. Na Xbox Live zalogowało się już prawie 100 mln graczy, co oznacza blisko 10 mln nowych użytkowników w kwartał (ostatnio informowano o „prawie 90 mln”). Na serwerach Minecrafta loguje się miesięcznie już blisko 132 mln fanów.

Dział Xboksa wygenerował wzrost przychodów na poziomie 64% w czwartym kwartale roku finansowego, a znakomite rezultaty całego Microsoftu zostały osiągnięte właśnie dzięki działowi gier – Amerykanie wprost odnoszą się do niesamowitego zainteresowania grami oraz usługami.

Zgodnie z przedstawionymi informacjami, przychody wyniosły 1,3 mld dolarów, a głównym czynnikiem było "rekordowe zaangażowanie". Microsoft wspomina o bardzo dobrych wynikach gier third-party – gracze stosowali się do wytycznych związanych z kwarantanną i nie wychodzili z domów, więc zdecydowanie chętniej i częściej zasiadali do konsol.

Satya Nadella podkreślił, że był to „przełomowy kwartał dla gamingu”, a Xbox Game Pass odnotował rekordowy wzrost liczby użytkowników – zarówno na konsolach, jak i komputerach osobistych. Usługa zawiera już produkcje od ponad 100 studiów.

Amy Hood potwierdziła także listopadową premierę Xboksa Series X. Trzeba przyznać, że amerykańska korporacja nie mogła znaleźć dogodniejszego momentu do potwierdzenia tych szczegółów - już dzisiaj odbędzie się Xbox Games Showcase.

Źródło: https://gamingbolt.com/microsoft-reports-xbox-gaming-revenue-up-64-for-fy20-q4-services-also-see-massive-65-spike, https://twinfinite.net/2020/07/microsoft-xbox-financial-conference-q4-2020/,

Tagi: Microsoft Xbox xbox live xbox one