Iza Łęcka Iza Łęcka 23.07.2020 07:00
Xbox Series X
3959V

Xbox Series X zadebiutuje w listopadzie. Premiera z największym zestawem gier w historii

Microsoft potwierdził tegoroczną premierę Xboksa Series X. Choć wiadomość nie jest specjalnie zaskakująca, Amy Hood upewniła sympatyków marki Xbox, że w tym roku zagrają na nowym Xboksie.

Microsoft w nocy opublikował raport finansowy (szczegóły pojawią się na portalu za chwilę), po którym odbyło się standardowe spotkanie z inwestorami oraz dziennikarzami. Była to więc idealna okazja, by ostatecznie potwierdzić tegoroczną premierę, a wiadomość przekazała Amy Hood. Dyrektor finansowa została bezpośrednio zapytana o pojawienie się na rynku next-gena.

Dina Bass z redakcji Bloomberg zapytała o debiut „nowej konsoli”, wskazując jednocześnie na „listopadowe święta”, na co CFO amerykańskiej korporacji odpowiedziała tylko zwięzłym „tak”.

Dziennikarka Bloomberga nie mogła liczyć na nic więcej, ponieważ ostateczna data premiery najpewniej zostanie ujawniona przez Phila Spencera – prawdopodobnie takich szczegółów nie możemy oczekiwać po dzisiejszym Xbox Games Showcase. 

Biorąc pod uwagę datę tegorocznego Święta Dziękczynienia (26 listopada) i przyjmując, że Xbox Series X mógłby debiutować w piątek, Microsoft może zdecydować się na jeden z trzech dni: 6.11, 13.11 lub 20.11. Wczoraj pojawiła się plotka, że będzie to właśnie 13 listopada.

Podczas spotkania padły bardzo ważne słowa od dyrektora generalnego Microsoftu. Satya Nadella odniósł się do słów Phila Spencera dotyczących zestawu gier na start nowej generacji. Zdaniem CEO: Xbox Series X zadebiutuje z największym zestawem produkcji w historii jakiejkolwiek konsoli:

„Pod względem zawartości [gier – red.], dostarczamy zróżnicowane, produkcje first-part i third-party, by przyciągnąć i zatrzymać graczy. Xbox Series X zostanie wprowadzony na rynek tej jesieni z największym zestawem tytułów względem jakiejkolwiek konsoli.”

Microsoft może łatwo wypowiadać takie słowa, ponieważ na Xboksie Series X od premiery zagramy we wszystkie gry z Xboksa One, a dodatkowo zapewniono szereg produkcji, które mamy poznać na dzisiejszym wydarzeniu Xbox Games Showcase.

Źródło: https://rectifygaming.com/xbox-series-x-to-ship-with-largest-launch-lineup-for-any-console-microsoft-ceo-shares-in-recent-earnings-call/ https://gamingbolt.com/microsoft-cfo-seemingly-confirms-november-release-for-xbox-series-x

Tagi: Microsoft Xbox Xbox Series X