Wojciech Gruszczyk Wojciech Gruszczyk 17.07.2020 17:01
Far Cry 6
2495V

Far Cry 6 w 4K Ultra HD tylko na Xboksie One X i Xboksie Series X [Aktualizacja #1]

Ubisoft właśnie potwierdził ważną wiadomość. Far Cry 6 będzie na pewno prezentować piękną oprawę na wszystkich platformach, ale na Xboksie One X i Xboksie Series X zagramy w rozdzielczości 4K Ultra HD. Firma przeprosiła za wprowadzanie w błąd.

Na Ubisoft Forward zaprezentowano Far Cry 6 i w zasadzie od tego dnia toczyła się dyskusja na temat rozdzielczości gry. Na banerze produkcji pojawiła się adnotacja, według której tylko na Xboksie One X i Xboksie Series X otrzymamy rozgrywkę w 4K Ultra HD, jednak według niektórych opinii – taką jakość mieliśmy otrzymać także na PlayStation 5.

Ubisoft postanowił zakończyć dyskusje i podkreślił: informacja na banerze jest prawdziwa i tylko na konsolach Microsoftu otrzymamy rozgrywkę w 4K Ultra HD. Firma „przeprosiła za wszelkie niedogodności”.

Trudno powiedzieć, dlaczego deweloperzy zdecydowali się na taki ruch, ale warto pamiętać, że Far Cry 6 zaoferuje bezpłatną aktualizację do nowej generacji. Będzie to na pewno dobra opcja dla graczy, którzy na początku przyszłego roku chcą zapoznać się z tytułem, ale po next-gena sięgną dopiero później.

Sprawdźcie pierwsze screeny z Far Cry 6 oraz poznajcie informacje dotyczące umiejscowienia wydarzeń.

[Aktualizacja #1]

Ubisoft wystosował już trzecie oświadczenie w sprawie rozdzielczości... 

Źródło: Twitter: UbisoftSupport

Tagi: 4k Far Cry 6 Ubisoft xbox one xbox series x