Far Cry 6 oficjalnie. Jest zwiastun, data premiery i konkrety - miotacz ognia w kolekcjonerce

Gry
4925V
Far Cry 6 oficjalnie. Jest zwiastun, data premiery i konkrety - miotacz ognia w kolekcjonerce
Wojciech Gruszczyk | 12.07.2020, 21:42

Jedna z największych niespodzianek Ubisoftu? Może i tak, ale od piątku byliśmy świadkami serii przecieków, które w zasadzie zostały teraz potwierdzone przez deweloperów. Fani serii mogą szykować się na kolejną piaskownicę.

O Far Cry 6 pierwszy raz na portalu wspominałem w lutym 2020 roku – wtedy to Jason Schreier postanowił wspomnieć o nowej grze Ubisoftu. Deweloperzy długo nie potwierdzali prac nad grą, ale ostatnie przecieki zmusiły ich do ruchu. W piątek przeczytaliśmy informacje o tytule oraz poznaliśmy datę premiery, a później zerknęliśmy na oficjalny teaser. Na nieszczęście studia: nawet zwiastun trafił do Sieci przed czasem.

Far Cry 6 będzie dostępny 18 lutego 2021 roku i produkcja zmierza na dwie generacje (PlayStation 4, PlayStation 5, Xbox One, Xbox Series X, PC), a gracze mogą liczyć na bezpłatną aktualizację, która pozwoli cieszyć się z rozgrywki na nowej generacji.

Akcja zaprowadzi graczy do „tropikalnego raju zamrożonego w czasie”, w którym swoją silną ręką rządzi dyktator Anton Castillo – w antagonistę wcieli się Giancarlo Esposito, czyli aktor znany między innymi z „Breaking Bad”.

Far Cry 6 oficjalnie

W grze wystąpią znani aktorzy, Giancarlo Esposito (The Mandalorian, Breaking Bad) i Anthony Gonzalez (Coco), ścieżkę dźwiękową stworzył kompozytor filmowy i serialowy, Pedro Bromfman (Narcos), a sekwencję wstępną wyreżyserował zdobywca nagrody Emmy, Patrick Clair (Westworld, Detektyw). Za produkcję odpowiada Ubisoft Toronto.

Tak Far Cry 6 zapowiedział Navid Khavari, dyrektor fabularny w Ubisoft Toronto:

„Potężni i skomplikowani wrogowie są częścią DNA serii Far Cry, a więc od samego początku wiedzieliśmy, że musimy podnieść poprzeczkę odnośnie tego, kim mogą być te postacie i jak je ożywimy. Praca z tak niesamowicie utalentowanymi ludźmi, w tym z jedynym w swoim rodzaju Giancarlo Esposito, i patrzenie, jak wcielają się oni w naszych przeciwników jako przerażających, ale też bardzo złożonych charakterologicznie ludzi, jest niesamowite. Nie możemy się już doczekać, kiedy podzielimy się wynikami naszych prac z fanami”.

Głównym bohaterem Far Cry 6 został Dani Rojas (gracze wybiorą jego płeć), który od dziecka mieszka na Yarze i dołączył do rewolucji przeciwko Antónowi Castillo. Gracze otrzymają możliwość zjednoczenia całej wyspy, by wszyscy mieszkańcy mogli zmierzyć się z dyktatorem.

Far Cry 6 – edycje specjalne

Ubisoft zapowiedział trzy wersje gry:

  • Złota Edycja zawierać będzie podstawową wersję gry i przepustkę sezonową.
  • Edycja Ultimate zawierać będzie podstawową wersję gry, przepustkę sezonową i pakiet Ultimate, w skład którego wejdzie zestaw ekspedycji do dżungli, zestaw łowcy krokodyli i zestaw przestępczy.
  • Edycja Kolekcjonerska zawierać będzie podstawową wersję gry, przepustkę sezonową, pakiet Ultimate, wysokiej jakości replikę „Tostadora”, miotacza ognia z gry**** (złożoną się z 7 części do składania, długość: 72 cm), jednostronicową grafikę z instrukcją złożenia, ilustrowaną przez znanego artystę Tobatrona, wyjątkowe pudełko kolekcjonerskie, oparte o kultowy styl graficzny Tobatrona, unikatowy Steelbook®, 64-stronicowy album z grafikami, zestaw 10 nalepek, breloczek Chorizo, mapę oraz wybraną ścieżkę dźwiękową z gry.

Gracze, którzy zamówią Far Cry 6 przed premierą***, zyskają dostęp do Pakietu Libertad, zawierającego „Strój Libertad” dla Chorizo oraz broń najnowszej generacji „Discos Locos”, wyrzutnię dysków, dzięki której wrogowie zatańczą na własnych grobach.

Ubisoft podkreśla, że miotacz ognia "to nie zabawka"

**** OSTRZEŻENIE: To nie jest zabawka. Produkt jest niedziałającą repliką, przeznaczoną do wystawiania prywatnego. Produkt może zostać pomylony z prawdziwą bronią przez przedstawicieli wymiaru sprawiedliwości i inne osoby. Pomarańczowa nakładka na lufę została dołączona dla twojego bezpieczeństwa. Jeśli zamierzasz nosić ten produkt w przestrzeni publicznej wbrew tym ostrzeżeniom, nie zdejmuj pomarańczowej nakładki na lufę. Użytkownik ponosi wszelką odpowiedzialność w związku z modyfikacją lub pokazywaniem tego przedmiotu. Błędne użytkowanie może skutkować poważnymi obrażeniami lub śmiercią.

Far Cry 6 oficjalnie. Jest zwiastun, data premiery i konkrety - miotacz ognia w kolekcjonerce

Źródło: Ubisoft

Komentarze (65)

SORTUJ OD: Najnowszych / Najstarszych / Popularnych

cropper