Wojciech Gruszczyk Wojciech Gruszczyk 16.07.2020 19:39
xbox one x
4977V

Xbox Series X nadciąga. Microsoft oficjalnie wstrzymuje produkcję Xboksa One X [aktualizacja]

Microsoft już wkrótce pożegna się z aktualną generacją. Firma przygotowuje się do uruchomienia zamówień przedpremierowych na next-gena, więc Xbox One i Xbox One X są wycofywane z amerykańskich i australijskich sklepów.

Microsoft najwidoczniej odlicza już do premiery Xboksa Series X. Firma przedstawiła dzisiaj swoją wizję na next-gena, zapowiedziała wielką Wsteczną Kompatybilność, potwierdziła plany na przyszły tydzień, a teraz kolejne sklepy mają wycofywać z oferty Xboksa One i Xboksa One X.

Jak informuje GamesIndustry.Biz, kolejni sprzedawcy detaliczni ze Stanów Zjednoczonych oraz Australii usuwają ze swojej oferty dwie konsole aktualnej generacji od Microsoftu. Firmy mają wciąż oferować Xboksa One S, jednak w bazie danych Amazonu nie znajdziemy białej konsoli. Sytuację szybko skomentował Dan Tavares (dyrektor wykonawczy Microsoftu), który potwierdził, że to błąd Amazonu i XOneS będzie dostępny w sprzedaży – przedstawiciel korporacji z Redmond nie wypowiedział się o innych urządzeniach.

Według redakcji Metro, Amazon i Target rezygnują z przyjmowania zamówień na Xboksa One w Stanach Zjednoczonych, a australijski sklep Microsoftu nie posiada już w swojej bazie Xboksa One i Xboksa One X.

Sytuacja jest naprawdę interesująca, ale mogliśmy się jej spodziewać. Jeśli faktycznie firma chce zapewnić dwie konsole nowej generacji i Xbox Series S ma być znacznie tańszy, to właśnie ten sprzęt może zastąpić Xboksa One X (choć według plotek ma być nawet tańszy), a wtedy cena Xboksa One S zostanie po prostu odpowiednio zmniejszona.

Są to wyłącznie moje przypuszczenia, jednak musicie przyznać, że wycofywanie ze sklepów Xboksa One X i Xboksa One daje do myślenia.

[Aktualizacja]

Redakcja TheVerge otrzymała oficjalną wiadomość od Microsoftu – firma wstrzymuje produkcje swoich konsol Xbox One X i Xbox One S All-Digital Edition:

„Gdy wkraczamy w przyszłość z konsolą Xbox Series X, robimy naturalny krok w kierunku wstrzymania produkcji konsoli Xbox One X i Xbox One S All-Digital Edition. Xbox One S będzie nadal produkowany i sprzedawany na całym świecie."

Źródło: https://www.gamespot.com/articles/xbox-one-console-familyexcept-for-the-one-sreporte/1100-6479811/

Tagi: Microsoft Xbox xbox one s xbox one x Xbox Series X