Wojciech Gruszczyk Wojciech Gruszczyk 16.07.2020 16:14
Xbox Series X Xbox One
1870V

Xbox Series X z niemal wszystkimi grami z Xboksa One. Firma przez lata będzie tworzyć gry na 2 generacje

Jeśli zamierzacie nabyć Xboksa Series X w dniu premiery, to od tego dnia będziecie mogli zagrać w niemal każdą grę z Xboksa One. Microsoft stawia na pełną Wsteczną Kompatybilność i dodatkowo chce wspierać dwie generacje przez kilka następnych lat.

Od kilku minut możecie na portalu zapoznać się z wizją Microsoftu na nową generację, ale jestem przekonany, że dwie wiadomości przedstawione przez Phila Spencera trzeba szczególnie wyróżnić. Szef marki Xbox potwierdził, że w dniu premiery Xboksa Series X zagramy w niemal wszystkie gry z Xboksa One. Jedynie nie włączymy tytułów obsługujących Kinecta.

Klienci Xboksa Series X kupując urządzenie otrzymają dostęp do tytułów z czterech generacji Microsoftu i będzie to „największy zestaw startowy względem każdej innej konsoli, z tysiącami produkcji do grania”.

Wszystko bez dodatkowych kosztów (jeśli kupiłeś grę na Xboksa, Xboksa 360 lub Xboksa One), a jednocześnie zapoznasz się z tytułami w najlepszej jakości – już wcześniej firma potwierdziła, że Xbox Series X zapewni lepsze działanie gier. Dzisiaj Spencer zaznaczył: tytuły będą ładować się szybciej oraz wyglądać i działać znacznie lepiej na nowej generacji.

Szef marki Xbox podkreślił jeszcze ważną rzecz: Microsoft nie chce nikogo zmuszać do kupowania nowego sprzętu, więc firma przez lata będzie wspierać dwie generacje:

„Chcemy, aby każdy gracz na Xboksie grał we wszystkie nowe gry z Xbox Game Studios. Dlatego właśnie tytuły z Xbox Game Studios, które wydamy w ciągu najbliższych kilku lat, takie jak Halo Infinit, będą dostępne i będą świetnie działać na Xboksie Series X i Xboksie One”

Tutaj na pewno warto dodać – już wcześniej Spencer wyjaśnił, że starsze konsole nie będą ograniczać nowej generacji. Sytuacja będzie analogiczna do tej z rynku PC i posiadacze Xboksów Series X zagrają w lepszej jakości (wygląd, płynność, efekty, dodatki) względem graczy z Xboksów One.

Źródło: https://news.xbox.com/en-us/2020/07/16/players-first-you-are-the-future-of-gaming/

Tagi: Microsoft Xbox xbox one Xbox Series X