Wojciech Gruszczyk Wojciech Gruszczyk 15.07.2020 21:58
Zenek Netflix
1193V

Netflix przejął kolejny polski film. Zenek trafi na platformę

Netflix nie rezygnuje z dostarczania polskich produkcji na serwery. Platforma potwierdziła przejęcie „Zenka”, więc już wkrótce cały świat otrzyma szansę poznania historii Zenona Martyniuka.

„365 dni” zebrało wiele negatywnych recenzji na całym świecie dzięki Netflixowi, ale polski film stał się hitem platformy, więc korporacja sięgnęła po kolejną produkcję z naszego kraju. Trudno jednak mówić o wyjątkowej propozycji, ponieważ na serwerach pojawi się „Zenek”.

Historia Zenona Martyniuka już 12 kwietnia trafiła do TVP VOD, a od 17 lipca „Zenek” będzie dostępny na Netflixie. Nie będzie to na pewno najmocniejsza opowieść w bibliotece platformy, jednak biorąc pod uwagę, że nawet „365 dni” osiągnęło światowy sukces, obawiam się, że nawet ta pozycja może promować nasz kraj na Zachodzie.

Warto wspomnieć, że już w tym tygodniu informowaliśmy o 11 niespodziankach na lipiec od Netflixa i na liście również pojawiły się polskie filmy. Jak widać korporacja chętnie inwestuje w historie tworzone w naszym kraju.

Źródło: https://naekranie.pl/aktualnosci/zenek-online-premiera-w-netflixie-znamy-date-1594831717

Tagi: netflix netflix nowości zenek