Wojciech Gruszczyk Wojciech Gruszczyk 15.07.2020 19:35
Spellbreak
711V

Spellbreak będzie dostępny za darmo. Twórcy zapraszają wszystkich graczy do gry

Twórcy Spellbreak podjęli ważną decyzję. Studio postanowiło zmienić model biznesowy i najnowszy tytuł Proletariat będzie dystrybuowany w formie free-2-play. Zespół z okazji ogłoszenia zaprezentował nowy zwiastun.

Spellbreak zostało zapowiedziane w lutym ubiegłego roku i choć na początku deweloperzy wspominali jedynie o wersji na PC (ekskluzywnie na Epic Games Store), to jednak w międzyczasie ujawnili edycję na PS4, a w czerwcu potwierdzili wersje na Xboksa One oraz Nintendo Switcha.

Twórcy pierwotnie planowali zapewnić graczom produkt za pełną cenę, ale zdecydowali się na ciekawy ruch – jeszcze w tym roku Spellbreak zadebiutuje na czterech platformach i od premiery pozycja będzie dostępna w formie free-2-play.

Seth Sivak, dyrektor generalny Proletariatu, podkreślił, że ta decyzja pomoże grze trafić do wielu graczy, a cross-platformowa rozgrywka (od dnia premiery) zapełni serwery. Jest to na pewno ciekawy ruch, ponieważ nie mówimy tutaj o małym projekcie.

Spellbreak to produkcja z gatunku Battle Royale z magami w roli głównej, która od początku była tworzona jako wysokobudżetowe doświadczenie. Teraz jednak wszyscy zainteresowani sprawdzą pozycję za darmo.

Źródło: Informacja prasowa: The Amplifier Group

Tagi: Proletariat Spellbreak