SKLEP
Kajetan Węsierski Kajetan Węsierski 10.02.2019 19:46
Spellbreak, exclusive, epic games store
1110V

Spellbreak kolejną grą na wyłączność w Epic Games Store

Spellbreak to najnowsza gra od studia Proletariat, która właśnie została ogłoszona jako przyszły ekskluzywny tytuł na Epic Games Store. 

Spellbreak to kolejna produkcja z gatunku battle-royale. Tym, co wyróżnia ją od popularnych konkurentów jest sposób walki - zamiast broni palnej i broni białej, będziemy korzystać z kombinacji czarów. Gra znajduje się aktualnie w wersji pre-alfa i sama formuła jest stale rozwijana.

Na początku każdej rozgrywki gracze wybiorą klasę podstawową. Wszystkie różnią się unikalnymi zdolnościami. Typy postaci opierają się na różnych żywiołach. Mamy magię błyskawic, magię wiatru, magię ognia itp. Podczas meczu uzyskiwane będą punkty, które będzie można następnie wymienić za konkretne umiejętności. 

Co ciekawe, od lipca do października gra uruchamiana była za pomocą Steam'a po czym twórcy zaprzestali korzystania z owej platformy i przeszli na własny, niezależny program startowy. 

Kilka dni temu Proletariat ogłosiło, że gra zostanie tytułem na wyłączność dla użytkowników Epic Games Store. Jest to kolejny w krótkim czasie przypadek, gdy deweloper decyduje się na taki ruch w stosunku do sklepu twórców Fortnite.

Ciężko oczekiwać, żeby decyzja wydawców wywołała burzę na miarę tej z udziałem Metro: Exodus, ale jest to kolejna, mała szpilka w stronę Steam'a. 

Umowa poufności dla alfa-testerów gry schodzi z dniem 12 lutego, więc możemy oczekiwać wysypu materiałów z wspomnianej opisywanej produkcji.

Źródło: https://techraptor.net/content/spellbreak-switching-to-epic-games-store-exclusively

Tagi: epic games store Spellbreak steam