Iza Łęcka Iza Łęcka 14.07.2020 08:51
The Last of Us 2 Ellie
3044V

Naughty Dog dbało o wszelkie detale. Na planie The Last of Us 2 pojawił się prawdziwy koń

Twórcy The Last of Us 2 chcieli mieć pewność, że zadbają o każdą scenę z najnowszej przygody Ellie. Naughty Dog zadbało nawet o to, by na planie pojawił się prawdziwy koń – zwierzę było szczególnie ważne w jednej ze scen.

Naughty Dog dokładało wszelkich starań, by The Last of Us Part II było produkcją dopracowaną pod każdym względem Już w weekend deweloperzy zaprezentowali intrygującą konstrukcję zbudowaną z trzech aktorów, która pozwoliła przygotować jeden z elementów gry. Obecnie został ujawniony kolejny ciekawy wątek dotyczący powstawania tytułu.

Bohaterki The Last of Us 2 najczęściej przemierzają rozległe tereny konno, deweloperzy postanowili więc dopracować animacje zwierzęcia w ruchu, nadając jej jak najwięcej realizmu. Na planie produkcji zagościło prawdziwe zwierzę, w studiu motion capture zabezpieczona została cała podłoga odpowiednią gumową matą. Po przygotowaniach nagrywana była jedna ze scen, w której w całej okazałości widać konia w ruchu – prezentację zobaczycie poniżej.

Wskazana sytuacja to kolejny smaczek zza kulis przygotowania gry, który udowadnia, że deweloperzy Naughty Dog dbali o najmniejsze detale, by poszczególne sceny w The Last of Us 2 prezentowały jak najwyższy poziom animacji. Owe starania można zaliczyć do kwestii, które przyczyniły się do uzyskania przez tytuł bardzo wysokich ocen. Nowa przygoda Ellie jest aktualnie najchętniej kupowaną produkcją ekskluzywną Sony na PlayStation 4 i została wybrana najlepszym tytułem ubiegłego miesiąca.

Źródło: https://www.gamespot.com/articles/the-last-of-us-2-behindthescenes-footage-shows-how/1100-6479691/

Tagi: Naughty Dog Sony Interactive Entertainment The Last of Us Part II