Kajetan Węsierski Kajetan Węsierski 11.07.2020 11:30
The Last of Us 2 nagranie bossa
4055V

The Last of Us 2. Do nagrania ruchów jednego z bossów związano ze sobą trzech aktorów

Osoby, które służą jako modele do przechwytywania ruchu w grach wideo, mają czasem ciężkie zadania. Coś o tym wiedzą ci, którzy musieli wspólnie zagrać jednego z bossów w sequelu hitu od Naughty Dog. 

The Last of Us Part II to najgłośniejsza gra pierwszej połowy bieżącego roku. Produkcja okazała się hitem i w recenzjach od krytyków zebrała świetne noty (inaczej było w przypadku graczy, co wpłynęło na zmiany w serwisie Metacritic) i może pochwalić się mianem Gry Czerwca według rankingów PlayStation Store.

Realizm gry stał na bardzo wysokim poziomie, a wszyscy, którzy mieli okazję zanurzyć się w hicie od Naughty Dog, chwalili przywiązanie do detali i znakomite oddanie ruchów oraz mimiki. Bez wątpienia spora w tym rola technologii motion-capture, która służy do wyłapywania ruchów z realnego świata i przekładania ich do świata gry. 

Nie wszystko jednak można zrobić w prosty sposób. Niezwykle ciekawe jest to, jak symulowano ruchy jednego z najtrudniejszych bossów w produkcji, Rat Kinga. Okazuje się bowiem, że do tego zadania trzeba było... Związać ze sobą trzech aktorów! Cóż, poświęcenia dla finalnego efektu na pewno nie można tu odmówić. I choć na zdjęciu aktorzy nie wyglądają na szczęśliwych, ich wysiłek bez wątpienia się opłacił. 

Źródło: https://www.usgamer.net/articles/the-last-of-us-part-2-motion-capture-actors-rat-king

Tagi: Naughty Dog Sony Interactive Entertainment The Last of Us Part II