Iza Łęcka Iza Łęcka 13.07.2020 10:24
Eivor kobieta
1664V

Assassin’s Creed Valhalla pozwoli w każdej chwili zmienić płeć bohatera

W Assassin’s Creed Valhalla ponownie otrzymamy możliwość wcielenia się w kobietę oraz mężczyznę. Gracze jak zawsze na początku wybiorą płeć bohatera, jednak w trakcie rozgrywki będzie można płynnie zmieniać decyzję.

Ubisoft szykuje się do wielkiej premiery Assassin's Creed Valhalla. Produkcja stanie w szranki o zainteresowanie graczy między innymi z Cyberpunkiem 2077, w końcu pozwalając na zatopienie się w historii wikingów. Głównym bohaterem produkcji został Eivor, który w trakcie rozgrywki będzie mógł mieć płynnie zmienianą płeć.

„W każdej chwili dajemy graczowi możliwość zamiany żeńskiej wersji Eivor na męskiego Eivora. Wszystkie wybory, których będziesz musiał dokonać - czy będą to wybory narracyjne, czy romantyczne - to od gracza zależeć będzie, jak się do nich podejdzie.”

Wiadomość potwierdził Damien Leyris, starszy współpracownik producenta w Assassin’s Creed Valhalla, który jednocześnie podkreślił, że deweloperzy skupili się na stworzeniu najsilniejszego bohatera – niezależnie od płci:

„W przypadku Valhalli, zespoły narracyjny i kreatywny postanowił podejść do Eivora jako głównego bohatera. Pozostawiliśmy wybór graczowi, który zdecyduje, czy chce, aby postać ta była reprezentowana przez mężczyznę czy przez kobietę. Wszystko zostało opracowane tak, aby mieć pewność, że Eivor jest jak dotąd najsilniejszą postacią Assassin's Creed, a wszystkie wybory i narracja wokół postaci są do tego dostosowane.”

Jest to na pewno ciekawa zmiana, której wcześniej nie mogliśmy doświadczyć w tej serii. Choć Ubisoft już wcześniej pozwolił nam wybrać płeć głównej postaci, zawsze decyzję podejmowaliśmy na początku historii, a kolejne wydarzenia były podporządkowane pierwszej decyzji.

Sprawdźcie także nasze wrażenia z Assassin’s Creed Valhalla oraz spójrzcie na nowe materiały z produkcji Ubisoftu.

Źródło: https://stevivor.com/news/assassins-creed-valhalla-swap-male-female-eivor/

Tagi: Assassin's Creed Valhalla Ubisoft