Wojciech Gruszczyk Wojciech Gruszczyk 08.07.2020 20:53
Pagan Online
504V

Pagan Online będzie Offline. Twórcy zamykają serwery

Twórcy Pagan Online potwierdzili duże zmiany w grze. Studio zrezygnowało z sieciowego wsparcia i produkcja ze słowem „Online” w nazwie zapewni wyłącznie rozgrywkę „Offline”.

Pagan Online zostało zapowiedziane w listopadzie 2018 roku, a w lipcu ubiegłego roku produkcja wyskoczyła z programu Wczesnego Dostępu. Pomimo ciekawych systemów oraz wsparcia Wargamingu – nie możemy tutaj mówić o gigantycznym sukcesie.

4 sierpnia serwery Pagan Online zostaną wyłączone i tytuł będzie oferował już wyłącznie rozgrywkę single-player. Mad Head Games nie rezygnuje ze wsparcia pozycji i chce zapewnić jeszcze nową zawartość, ale nie możemy już liczyć na zabawę ze znajomymi w Sieci.

Deweloperzy nie potwierdzają, gdzie leży problem, ale możemy się spodziewać, że Pagan Online nie cieszył się wystarczającym zainteresowaniem, by wydawca płacił za utrzymanie serwerów. Studio nie wspomina jeszcze, w jaki sposób chce rozwijać grę, więc trudno tak naprawdę powiedzieć, czy gracze mogą jeszcze liczyć na wielkie aktualizacje.

Co ciekawe, Pagan Online nie będzie już dostępny przez Wargaming Center, a klienci, którzy kupili tytuł na tej platformie, otrzymają kody Steam. Warto na pewno dodać, że ostatnie recenzje na Steam (51 tekstów) jest „bardzo negatywna” i jedynie 3% zainteresowanych opublikowało pozytywną opinie na temat gry.

Źródło: https://eu.wargaming.net/support/en/products/pgn/hot-issues/33133/

Tagi: Mad Head Games Pagan Online Wargaming