Wojciech Gruszczyk Wojciech Gruszczyk 08.07.2020 19:40
Ghost of Tsushima
4182V

Ghost of Tsushima z trybem „Kurosawy”. Twórcy otrzymali poparcie od przedstawicieli reżysera

Twórcy Ghost of Tsushimy podczas jednej z prezentacji pokazali czarno-biały tryb, dzięki któremu będziemy ubijać przeciwników w wyjątkowej atmosferze. Jason Connell potwierdził, że studio zgłosiło się do przedstawicieli Akiry Kurosawy z prośbą o błogosławieństwo.

Ghost of Tsushima zadebiutuje już w przyszły piątek. Jest to jedna z najbardziej wyczekiwanych gier ostatnich miesięcy i na każdym kroku produkcja wygląda wprost fantastycznie. Autorzy na jednej z prezentacji pokazali czarno-biały tryb, który tak naprawdę nazywa się „Kurosawa Mode”.

Jason Connell, dyrektor artystyczny, podczas rozmowy z dziennikarzem Entertainment Weekly potwierdził, że deweloperzy bardzo mocno inspirowali się klasyką samurajskiego kina. Twórcy oglądali filmy między innymi Akiry Kurosawy i postanowili upamiętnić reżysera w swojej grze.

Czarno-biały filtr nazywa się właśnie „Kurosawa Mode” i Sucker Punch Productions zgłosiło się do przedstawicieli reżysera. Deweloperzy wysłali płytę prezentującą Ghost of Tsushimę ze specjalnym filtrem i otrzymali pozwolenie na wykorzystanie tej nazwy.

Dyrektor artystyczny Ghost of Tsushimy potwierdził, że twórcy chcieli, jak najlepiej zaprezentować styl Kurosawy, by właśnie przenieść pracę reżysera do swojej gry. Czarno-biały filtr otrzymał dodatkowe, filmowe ziarno, a gracze doświadczą także mocniejszych efektów wiatru oraz dostosowanego dźwięku – to wszystko ma zaprezentować odpowiednią atmosferę.

Poniżej możecie sprawdzić, jak to wygląda: 

Źródło: https://www.pushsquare.com/news/2020/07/ghost_of_tsushimas_black_and_white_mode_has_official_blessing_of_akira_kurosawas_estate

Tagi: akira kurosawa Ghost of Tsushima Sony Interactive Entertainment Sucker Punch