Wojciech Gruszczyk Wojciech Gruszczyk 16.05.2020 00:07
Ghost of Tsushima Jin
7293V

Ghost of Tsushima na genialnej rozgrywce. Sony pokazało nową grę Sucker Punch

Po miesiącach czekania, szukania małych informacji o grze, Sucker Punch zaprezentowało długi gameplay z Ghost of Tsushima. Gra zmierzająca na PS4 oczarowuje niezwykłą atmosferą. Sympatycy Kraju Kwitnącej Wiśni będą zachwyceni.

Twórcy na dobry początek skupili się na eksploracji świata Ghost of Tsushima. Otrzymaliśmy małą prezentację mapy i następnie główny bohater rozpoczął podróż do wyznaczonego celu. Protagonista niczym Geralt może w każdym momencie przywołać swoją Płotkę, dzięki której podróżuje po kolejnych lokacjach. Od początku rzucają się w oczy piękne, kolorowe tereny. Trudno w tym wypadku narzekać na atmosferę, która dosłownie wylewa się z ekranu. W grze nie zabraknie szybkiej podróży, a zaprezentowany gameplay ujawnił kilka urzekających miejsc.

Twórcy nie zapomnieli oczywiście o walce. Pojedynki są niezwykle krwawe i mogą zakończyć się dosłownie jednym atakiem – bohater eliminuje oponentów za pomocą szybkich i zdecydowanych ataków. Nieźle to wygląda. Autorzy pozwolą nam odbijać strzały za pomocą katany, a same starcia są widowiskowe. Samuraj może po wygranej walce podziękować przeciwnikowi... Ciekawe.

Bohater może także podejść do pojedynku jak „Duch” – w tej sytuacji ukrywa się w cieniu, by następnie zaatakować w sposób szybki i zdecydowany. Wygląda to niczym „Assassins Creed Japan”. Fani skradania wykorzystają podczas akcji sprzęt (przykładowo bomby dymne), by móc wybić z rytmu rywali i następnie przystąpić do ataku. Heros może także korzystać ze specjalnej linki i za jej pomocą dostanie się do wcześniej niedostępnych miejsc. Można odnieść wrażenie, że trochę tutaj Sekiro, trochę Assassyna i gdzieś tam jeszcze czuć odrobinę NiOha.

Autorzy pozwolą nam dowolnie dostosować Jina. Bohater ubierze różne pancerze, które nie tylko wpływają na wygląd, ale również determinują nasze kolejne możliwości. Studio pokazało także Photo Mode, dzięki któremu zadbamy o świetne fotki. W grze otrzymamy możliwość zmiany dubbingu na japoński, a specjalny czarno-biały tryb pozwoli nam cieszyć się rozgrywką w „filmowy sposób”.

Na zakończenie sprawdźcie próbkę polskiego oraz japońskiego dubbingu.

Tagi: Ghost of Tsushima Sony Interactive Entertainment Sucker Punch