Wojciech Gruszczyk Wojciech Gruszczyk 04.05.2020 21:18
Final Fantasy VII Remake
1914V

Final Fantasy VII Remake 2 znajduje się w „etapie planowania” i „nic nie zostało obecnie ustalone”

Nie liczcie na szybką premierę Final Fantasy VII Remake 2. Twórcy oficjalnie pracują już nad produkcją, ale nie oznacza to, że właśnie kończą przygotowanie pierwszych lokacji i dbają o nowe elementy rozgrywki. Zespół dopiero teraz siada do planowania i rozważa wszystkie opcje.

Final Fantasy VII Remake trafił na rynek i został doceniony przez wielu graczy. Roger spędził przy tytule wiele godzin, napisał świetną recenzję, a teraz nasz naczelny może wraz ze wszystkimi fanami uniwersum wyczekiwać na kontynuację. Musicie jednak przygotować się na sporo czekania.

Twórcy ostatnio wspomnieli, że zaczęli już rozwijać projekt, ale nie możemy liczyć na szybką premierę. Pod koniec kwietnia na japońskim rynku zadebiutowało Final Fantasy VII Remake Ultimania, czyli specjalna książka zbierająca wszystkie informacje dotyczące odświeżonej gry – to dokładnie 752 strony wywiadów i informacji o pracach nad tytułem. Aktualnie kompendium wiedzy nie jest dostępne w języku angielskim, więc musieliśmy zaczekać na tłumaczenie.

Wywiady były spisywane 19 marca, czyli już przed premierą Final Fantasy VII Remake i w tym czasie kontynuacja nie znajdowała się nawet na papierze. Naoki Hamaguchi powiedział wprost, że jego zespół znajduje się w „etapie planowania” i „nic nie zostało obecnie ustalone”. Deweloperzy teraz planują, jak zaprezentować nowy świat:

„Tak, to jest coś, co również musimy przemyśleć. W pierwszej odsłonie Remake'u chodziło o to, by gracz doświadczył wydarzeń w Midgarze i chcielibyśmy, aby następna gra pozwoliła mu poznać ogromny świat FFVII. Jeśli jednak mamy stworzyć wielki świat, musimy zastanowić się, jak dokładnie możemy to zrobić, opowiadając jednocześnie dramatyczną historię.

Motomu Toriyama dodał, że tak bardzo był pochłonięty samym Midgarem, że nawet nie pamięta, w jakich kolejnych obszarach będzie odbywać się fabuła. Reżyser jest w zasadzie nawet zaniepokojony tym, w jaki sposób deweloperzy przedstawią inne lokacje.

„Mimo że pierwsza odsłona miała miejsce tylko w Midgarze, to i tak pod względem objętości oferowała tak dużo, że jestem trochę zaniepokojony tym, jak stworzymy wielki świat kolejnej odsłony.”

Źródło: https://www.resetera.com/threads/the-next-volume-of-final-fantasy-vii-remake-is-in-the-current-stages-of-planning.197763/

Tagi: Final Fantasy VII Remake Square Enix